شروعی دوباره یا آغاز زمستان رمزارزها؟ / ۲ پیش‌بینی از آینده بیت‌کوین – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شروعی دوباره یا آغاز زمستان رمزارزها؟ / ۲ پیش‌بینی از آینده بیت‌کوین

کوین 4

بیت‌کوین دوباره بالای ۴۰ هزار دلار معامله می‌شود. حالا هر تحلیلگری پیش‌بینی متفاوتی در مورد بازار رمزارزها دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها هر کسی در مورد آینده بیت‌کوین یک نسخه می‌پیچد. احتمالا شما هم از چنددستگی و نظرات متفاون تحلیلگران در مورد بازار رمزارزها خسته شده‌اید.

یکی می‌گوید زمستان می‌شود و دیگری دم از شکست سقف تاریخی می‌زند. گرچه گروه اول برای اثبات حرف خود به نرخ بهره آمریکا استناد می‌کنند، اما بیت‌کوین بعد از افزایش نرخ صعود می‌کند.

ملالی نیست. بازار هیچ‌وقت درست طبق پیش‌بینی‌ها جرکت نکرده است، اما همین کارشناسان هم روی یک نکته متفق‌القول هستند. امید به آینده بازار رمزارزها. گرچه هر کدام یک پیش‌بینی نسبت به روند قیمتی دارند، اما همگی بیت‌کوین و رمزارزها را آینده پولی جهان می‌دانند.

سناریو صعودی

یک کانال محبوب تحلیل ارزهای دیجیتال به نام investAnswers در یوتیوب ویدیویی به اشتراک گذاشت و پیش‌بینی کرد احتمالا بیت‌کوین به‌زودی مقاومت خود را پشت سر می‌گذارد. تحلیلگران این کانال عقیده دارند بیت‌کوین تا ۶۸ هزار دلار رشد می‌کند.

این کانال یوتیوب به مخاطبان نیم میلیون نفری خود اعلام کرد: به نظر شما بعد از نوسانات طولانی‌مدت چه اتفاقی برای بازار می‌افتد؟ من عقیده دارم وقت پرش است.

«ما از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین ۳۳ هزار دلاری را دیدیم. بعد از آن مدتی در کانال ۳۰ هزار دلار رنج زدیم. بیت‌کوین بارها به مقاومت ۴۵ هزار دلاری حمله کرد. ما پایین‌ترین قیمت‌ها را تجربه کردیم و حالا یک حرکت بزرگ قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.».

تحلیلگران این کانال عقیده دارند نرخ‌های تامین مالی صرافی‌های بزرگ مانند بایننس در ۱۰۰ روز اخیر نشان‌دهنده انباشت گسترده‌اند. علاوه بر این واکنش مثبت بیت‌کوین به افزایش نرخ بهره در آمریکا نشان داد که این خبر بد برای بازار پیشخور شده بود و احتمالا افزایش نرخ بهره در مقابل فاندهای مثبت چیز خاصی نیست.

کارشناسان این کانال عقیده دارند سناریو نزولی نشان می‌دهد که اگر بازار توانایی صعود نداشته باشد تا ۳۴ هزار دلار ریزش می‌کند. نهایتا اگر فروش گسترده باشد قیمت به ۳۰ هزار دلار می‌رسد. اما اگر بازار روندی صعودی پیدا کند تا ۶۸ هزار دلار رشد می‌کند.

سناریو نزولی

گرچه با صعود دوباره بیت‌کوین به کانال ۴۰ هزار دلار، سناریوهای صعودی برای بیت‌کوین پررنگ شد، اما برخی از تحلیلگران هم سناریو نزولی را محتمل می‌دانند.

یک تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال با نام مستعار کاپو در توئیتر خود نوشت: جهش‌های بیت‌کوین بسیار ضعیف است و می‌تواند کوتاه‌مدت باشد. دیروز بیت‌کوین تا ۴۱ هزار دلار رشد کرد، اما روند صعودی هر بار ضعیف‌تر می‌شود و احتمالا روند صعودی بلندمدت رو به پایان است.

«تنها چیزی که می‌بینم تله گاو نر است. به نظرم این آخرین صعود بالای ۴۰ هزار دلار است.».

کاپو عقیده دارد اگر بیت‌کوین ریزش کند پتانسیل ریزش تا ۲۳ هزار دلار را دارد. پیش‌بینی این تحلیلگر بازار رمزارزها هم همان پیش‌بینی زمستان خوفناک برای بازار است. فرارسیدن زمستان ابتدا یک ریزش سنگین و بعد از آن خواب بازار را همراه دارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات