پیش بینی قیمت بیت کوین / ابهام در سرنوشت ETF بیت کوین – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / ابهام در سرنوشت ETF بیت کوین

ezgif 5 55083231c0

عملکرد اخیر بیت کوین افت کمتر از 0.10 درصدی را نشان می‌دهد؛ قیمت بیت کوین تا لحظه نگارش این گزارش، در حدود 29 هزار و 380 دلار قرار دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حرکت قیمت بیت کوین در حال حاضر، تحت تاثیر اظهار نظرهای جان رید استارک، رئیس سابق SEC، قرار دارد. او معتقد است، نهاد SEC احتمالاً قصد تأیید صندوق ETF بیت کوین را ندارد.

بسیاری از فعالان صنعت ارز دیجیتال مشتاقانه منتظر یک تصمیم نهایی در مورد ETF بیت کوین هستند؛ پیش‌بینی می‌شود این هفته تصمیمی از سوی نهاد مذکور اعلام شود.

روند نزولی بیت کوین می‌تواند به دلیل دیدگاه جان رید استارک باشد. او می‌گوید، رئیس فعلی SEC به دلیل نگرانی درباره دستکاری بازار، در تایید ETFهای بیت کوین تردید دارد.

بهبود شرایط استخراج بیت کوین

افزایش اخیر قیمت بیت کوین استخراج شده توسط شرکت TeraWulf، در سه ماهه دوم سال 2023، که به دلیل افزایش ظرفیت استخراج و نرخ هش بالاتر رخ داده است؛ می‌تواند به تشدید حرکت نزولی بیت کوین کمک کرده باشد.

این افزایش نرخ، می‌تواند منجر به افزایش درآمد سه ماهه این شرکت استخراج از 4 میلیون دلار به 15.5 میلیون دلار شده باشد. از سوی دیگر، در طول سه ماهه دوم 2023، عملکرد شرکت Hut8، کاهش در نرخ هش و میزان بیت کوین خود استخراج شده را نشان می‌دهد.

این شرکت 399 بیت کوین استخراج کرده که نشان دهنده کاهش 58 درصدی نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 است. این کاهش به دلیل افزایش دشواری استخراج بیت کوین، توقف مرکز خلیج شمالی و مشکلات مداوم الکتریکی در سایت Drumheller است.

پیش بینی‌ها درباره ETF بیت کوین

معامله‌گران در انتظار تایید ETF بیت کوین هستند. جدول زمانی این دادگاه تاریخی، حاکی از آن است که نتیجه تصمیم SEC احتمالاً در ماه اوت خواهد آمد.

جیمز سیفارت از بلومبرگ، تاریخ 15 آگوست را به عنوان یک تاریخ قابل قبول برای تصمیم گیری پیشنهاد کرد که ممکن است به محدود نگه داشتن دامنه حرکت بیت کوین در آن روز کمک کند. علاوه بر این، چهره‌های مهمی مانند کتی وود و نیت گراچی حمایت خود را از صندوق Grayscale در برابر SEC ابراز کرده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

با بررسی نمودار قیمت بیت کوین از منظر تکنیکال، حرکت این ارز دیجیتال تا این لحظه نسبتاً راکد بوده؛ همانطور که در نمودار دو ساعته مشهود است، قیمت بین سطح بالای 29 هزار و 600 دلار و آستانه پایین 29 هزار و 250 دلار در نوسان بوده است. در ادامه، انتظار می‌رود که صعود یا سقوط قیمت به بیرون از این محدوده مشخص شده، مسیر قیمت بیت کوین را تعیین کند.

اگر بیت کوین به زیر سطح 29 هزار و 250 دلار سقوط کند، احتمالاً حمایت بعدی خود را در سطح 29 هزار دلار پیدا کند. این حرکت نه تنها نشان دهنده تداوم روند نزولی است، بلکه قیمت بیت کوین را در سطح حمایت بعدی آن در 28 هزار و 750 دلار قرار می‌دهد.

در سمت دیگر روند، حرکت صعودی قیمت بیت کوین از آستانه 29 هزار و 600 دلار، پتانسیل این را دارد تا این ارز دیجیتال را به سمت 29 هزار و 800 دلار سوق دهد. فراتر از سطح مذکور، مقاومت قابل توجه بعدی قیمت در سطح روانی 30 هزار دلار قرار دارد.

ادامه روند صعودی قیمت می‌تواند بیت کوین را به سمت سطح مقاومت 30 هزار و 200 دلار سوق دهد. پیش بینی می‌شود که این سطح در آینده نزدیک، حرکت صعودی بیت کوین را کمی محدود کند.

به طور خلاصه، معامله‌گران باید سطوح 29 هزار و 250 و 29 هزار و 600 دلار را زیر نظر داشته باشند؛ تا بر اساس حرکات بعدی قیمت بیت کوین، استراتژی مناسبی را اتخاذ کنند.

نظرات