پیش بینی قیمت بیت کوین در مواجهه با مقاومت 30 هزار دلار – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین در مواجهه با مقاومت 30 هزار دلار

ezgif 1 c39842eca3

قیمت بیت کوین (BTC) درست زیر سطح 30هزار دلار در نوسان است. این ارز دیجیتال در سطح مذکور مقاومت مهمی را تجربه می‌کند و بسیاری را درباره ادامه مسیر صعود یا نزول قیمت دچار تردید کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخلاف مقاومت 30 هزار دلاری، قیمت بیت کوین در ابتدای امروز بالاتر از سطح مذکور مشغول تثبیت بوده است. گفتنی است، از رویدادهای مهمی که باعث انعطاف قیمت بیت کوین شده، صحبت‌های ریچی تورس، نماینده کنگره ایالات متحده است. این نماینده، گری جنسلر، رئیس SEC را به دلیل موضع نامطلوب او در مورد ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار داده است.

چشم انداز قیمت بیت کوین

به‌گفته کتی وود، قیمت بیت کوین بالای سطح 30 هزار دلار باقی می‌ماند، او معتقد است که بیت کوین حمایت بیشتری را در چند روز آینده به دست خواهد آورد. به گفته وود، بیت کوین مانند یک بیمه نامه است، به ویژه با توجه به ورشکستگی بانک‌ها در ماه مارس، او این دارایی را به دلیل تمرکززدایی و شفافیت آن ستایش می‌کند و تأکید می‌کند که چگونه این ویژگی‌ها خطر رکودهای شدید مانند آنچه در سال‌های 2008-2009 تجربه شد را کاهش می‌دهند.

به عنوان یکی از معتبرترین افراد در دنیای کریپتو، خوش بینی او به تثبیت وضعیت قیمت بیت کوین کمک می‌کند.

انتقاد نماینده کنگره آمریکا از رویکرد SEC

ریچی تورس، نماینده کنگره آمریکا، از گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دلیل حملات غیرقابل توجیه به ارزهای دیجیتال، انتقاد کرده است.

این نماینده کنگره معتقد است که SEC باید تلاش خود را بر روی هدف قرار دادن بازیگران بدی که در تقلب و دستکاری بازار درگیر هستند، متمرکز کند، نه اینکه رویکردی کلی نسبت به ارزهای دیجیتال دنبال کند.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که سطح 29 هزار و 550 دلار در حال حاضر یک سطح حمایت حیاتی است، البته از دید بازار سطح 30 هزار دلار همچنان دارای اهمیت روانی بالاتری است. وجود الگوهای کندلی دوجی و اسپینینگ تاپ بالای سطح 29هزار و 550 دلار نشان دهنده تضعیف احساسات نزولی و احتمال تغییر روند صعودی در بازار است.

با این حال، شایان ذکر است که میانگین متحرک نمایی 50 روزه در حدود 30هزار و 200 دلار ممکن است به عنوان یک سطح مقاومت عمل کند.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور (MACD) وضعیت خنثی را نمایش می‌دهند. تا زمانی که بیت کوین در محدوده 30 هزار و 200 تا 29 هزار و 550 دلار باقی بماند، عوامل بالا محدودیتی در تغییرات قیمت هستند.

شکست قیمت بیت کوین به بالای سطح 30هزار و 200 دلار می‌تواند منجر به بازگشت آن به سطوح 30هزار و 900 دلار و پس از آن 31هزار و 500 دلار شود. در مقابل، سقوط نزولی قیمت به زیر سطح 29هزار و 550 دلار می‌تواند قیمت را به سمت 28هزار دلار سوق دهد.

نظرات