پیش بینی قیمت بیت کوین / قیمت بالای سطح 26 هزار دلار می‌ماند؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / قیمت بالای سطح 26 هزار دلار می‌ماند؟

ezgif 5 17b5e497bb

خریداران بازار ارز دیجیتال در ادامه سناریو پیش بینی قیمت بیت کوین، این رمز ارز مهم را در بالای سطح 26 هزار دلا نگه داشته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت امروز بیت کوین در سطح 26 هزار و 553 دلار قرار دارد که براساس سناریو صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین، در 24 ساعت گذشته افزایش جزئی کمتر از 0.10 درصد را تجربه کرده است.

بیت کوین که در حال حاضر در صدر رتبه بندی CoinMarketCap در رتبه اول قرار دارد، دارای ارزش بازاری 517 میلیارد دلاری است. عرضه در گردش این ارز دیجیتال نیز 19,488,087 کوین BTC  است که هر روز به سقف نهایی خود یعنی 21,000,000 BTC  نزدیکتر می‌شود.

رویدادهای اقتصادی مهم برای قیمت بیت کوین

با توجه به همبستگی این ارز دیجیتال با عوامل کلان اقتصادی، در هفته پیش رو، چندین رویداد اقتصادی حیاتی برای تأثیرگذاری بر پویایی قیمت بیت کوین در جریان هستند.

در روز چهارشنبه، 20 سپتامبر، همه نگاه‌ها به فدرال رزرو معطوف خواهد بود، زیرا این نهاد نرخ وجوه فدرال خود را منتشر می‌کند که در حال حاضر روی 5.50 درصد تعیین شده است.

در همین روز، ناظران بازار مشتاقانه منتظر پیش بینی‌های اقتصادی FOMC، بیانیه FOMC و کنفرانس مطبوعاتی بعدی FOMC خواهند بود. هر نوع موضع تند یا جنگ‌طلبانه این نهاد می‌تواند منجر به نوسانات قابل‌توجهی در بازارهای سنتی شود، که اغلب به بازار کریپتو نیز سرازیر می‌شود.

روز بعد در تاریخ 21 سپتامبر، داده‌های بیکاری منتشر می‌شوند. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که افزایش جزئی به رقم 222 هزار نفر از سطح 220 هزار رخ خواهد داد.

در پایان هفته نیز داده‌های PMI  تولید و PMI خدمات به ترتیب 47.9 و 50.8 پیش بینی می‌شوند. این شاخص‌ها بینش‌هایی درباره سلامت اقتصادی ارائه می‌دهند و در صورت انحراف از انتظارات، می‌توانند به طور غیرمستقیم قیمت بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهند.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین، منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

پس از بررسی تکنیکال موقعیت فعلی بیت کوین می‌توان روند نزولی محتاطانه‌ای را مشاهده کرد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین درست بالاتر از سطح حمایت 26 هزار و 500 دلاری قرار دارد که قبل‌تر یک مقاومت مهم در مسیر خریداران بود.

یک خط روند نزولی در حدود سطح 26 هزار و 750 دلار وجود دارد که ممکن است مسیر صعودی بیت کوین را محدود کند. اگر بیت کوین این خط روند را بشکند، قیمت می‌تواند سطح 27 هزار دلار را هدف قرار دهد.

فراتر از سطح مذکور، سطح 27 هزار و 600 دلار به عنوان یک مقاومت قابل توجه در مسیر قیمت قرار دارد. عبور از این سطح می‌تواند راه را برای رسیدن به مرز 28 هزار دلار هموارتر کند.

در سمت دیگر، اگر بیت کوین از خط روند 26 هزار و 750 دلار فراتر نرود، قیمت ممکن است به سمت 26 هزار و 600 دلار عقب‌نشینی کند یا احتمالاً حمایت 26 هزار دلاری را دوباره آزمایش کند.

این حرکت می‌تواند باعث افزایش فروش شده و به طور بالقوه قیمت را به حدود 25 هزار و 250 دلار برساند. شاخص فنی میانگین متحرک نمایی 50 روزه و شاخص قدرت نسبی همچنان احتمال وقوع یک حرکت صعودی را نشان می‌دهند.

در پایان، سطح 26 هزار و 500 دلار برای سرمایه‌گذاران بسیار حائز اهمیت است، زیرا قیمت‌های بالاتر از این سطح می‌تواند نشانه خرید باشد، در حالی که قیمت‌های پایین‌تر ممکن است به سیگنال‌های فروش در بازار اشاره کند.

نظرات