۷ کشور اروپایی مشتری نفت ایران شدند

ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی ۴.۲۲ میلیون تن نفت به اروپا صادر کرد و فرانسه بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران در این مدت شناخته شد. جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد در پی اجرایی شدن توافق هسته ای ۷ کشور اروپایی اقدام به واردات
۷ کشور اروپایی مشتری نفت ایران شدند

ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی ۴.۲۲ میلیون تن نفت به اروپا صادر کرد و فرانسه بزرگترین مشتری اروپایی نفت ایران در این مدت شناخته شد.

جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد در پی اجرایی شدن توافق هسته ای ۷ کشور اروپایی اقدام به واردات نفت خام از ایران کرده اند.

با لغو تحریم نفتی ایران از ابتدای سال ۲۰۱۶ کشورهای بلژیک، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، هلند، و لهستان مشتری جدید نفت ایران شده اند و تا ماه اوت ۲۰۱۶ برابر با مرداد امسال ۴۲۲۰ هزار تن نفت خام از ایران وارد کرده اند.

واردات نفت ایران توسط کشورهای اروپایی از ماه مارس از سر گرفته شده است. در این ماه ۳۴۵ هزار تن نفت خام ایران توسط کشورهای اروپایی وارد شده و این رقم در ماه های آوریل، می، ژوئن، جولای و اوت به ترتیب ۸۹۱ هزار تن، ۱۰۳۳ هزار تن، ۸۹۵ هزار تن، ۲۱۵۱ هزار تن و ۱۹۷۹ هزار تن اعلام شده است.

بر اساس این گزارش فرانسه بزرگترین واردکننده نفت خام ایران در این مدت شناخته شده و ۲۱۴۳ هزار تن معادل ۵۱ درصد از کل نفت صادراتی ایران به اتحادیه اروپا را خریداری کرده است. اسپانیا با ۱۲۵۰ هزار تن برابر با ۲۹ درصد و یونان با ۱۱۳۷ هزار تن برابر با ۲۷ درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید