فقدان مشاوره حقوقی در اتفاقات لحظه‌ای استارتاپ‌ها / نگاهی متفاوت به اتفاق اخیر اسنپ

اتفاقاتی که در چند روز گذشته برای یکی از چند تاکسی اینترنتی بزرگ کشور رخ داد فقدان وجود یک تیم مشاره حقوقی برای مدیریت رخدادهای غیر منتظره استارتاپ‌ها را بیش از پیش نشان داد.
فقدان مشاوره حقوقی در اتفاقات لحظه‌ای استارتاپ‌ها / نگاهی متفاوت به اتفاق اخیر اسنپ

به گزارش تجارت‌نیوز، برخورد یک راننده با یکی از مسافران در هفته گذشته باعث طرح انتقادات به مدیران شرکت تاکسی اینترنتی اسنپ شد.

انتشار بیانیه‌های اسنپ همچنین موجی از انتقادات از سوی کاربران را به همراه داشت و آن را به یکی از موضوعات داغ در بین اخبار سیاسی و اجتماعی روز بدل کرد.

اما روز گذشته عکسی از گفتگوی یک راننده اسنپ با مدیر عامل آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که نشان می‌داد مدیر عامل این استارتاپ از اختیارات ناچیز خود در تصمیمات این شرکت سخن می‌گوید.

این گفتگو صرف نظر از اتفاقاتی که در چند روز اخیر برای یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی در ایران افتاده نشان از فقدان یک مشاوره حقوقی در جریان پیشامد‌های غیرمنتظره‌ای است که برای استارتاپ‌های نوپا در سال‌های اخیر روی داده است.

به اعتقاد منتقدان و کارشناسانی که این اتفاق را رصد کردند یکی از اشتباهات مدیران اسنپ، صدور بیانیه‌های عجولانه پس از وقوع ماجرا بود که می‌توانست با استفاده و کمک گرفتن از مشاوران حقوقی به تصمیم با تنش و چالش کمتر منجر شود.

رضا الفت‌نسب، در این باره به تجارت‌نیوز، می‌گوید: متاسفانه این اتفاق به محلی برای نزاع دو یا سه گروه شد در حالی که نباید با این اتفاق مردم را به سمت چند قطبی کردن سوق دهیم.

او ادامه می‌دهد: با این اصل موافق هستم که حرکت اول می‌توانست با مدیریت درست این شرکت باعث شود تا دیگر موضع گیری‌ها نیز اصولی اتخاذ و این اتفاقات پیش نیاید.

الفت‌نسب با تاکید بر اینکه در برخی از رخدادها موضوع به محل دعوای دو جناح تبدیل می‌شود، اضافه کرد: اسنپ شرکت کوچکی نیست و افراد بسیار زبده‌ای در زمینه‌های حقوقی در این شرکت فعال هستند و ما مباحث سنگین‌تر از این موضوع را با شهرداری و وزارت کشور برسر موضوع مجوزها دنبال می‌کنیم اما متاسفانه در این مورد می‌توانست بهتر مدیریت شود.

او ادامه می‌دهد: از مقطعی به بعد واقعا درباره این شرکت بی‌انصافی شده است خصوصا از سوی برخی که می‌دانیم خودشان فعالان کسب‌وکار هستند. ایجاد این فضا برای کل اکوسیستم فضای بدی است چرا که نگاه بسیاری هنوز بر این است که کسب‌وکار آنلاین باید حذف شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز