تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اوکراین هم ارزهای دیجیتال را قانونی کرد

اوکراین هم ارزهای دیجیتال را قانونی کرد

بعد از السالوادور، حالا پارلمان اوکراین قانونی را تصویب کرده که بر اساس آن مزارزها تحت نظارت و قانونی می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اوکراین به پنجمین کشوری تبدیل شد که قوانینی را برای بازار رمزارزها وضع کرد. نشانه‌ای دیگر که خبر از حرکت دولت‌ها برای قانونی‌کردن بیت‌کوین می‌دهد. در یک رای‌گیری مخفی، پارلمان اوکراین قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن رمزارزها در این کشور قانونی می‌شوند.

این مصوبه که از سال ۲۰۲۰ در پارلمان مورد بحث قرار گرفته بود، حالا روی میز ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قرار گرفته است.

تا به امروز رمزارزها تنها در حوزه خاکستری حقوقی وجود داشت. مردم اجازه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را داشتند، اما شرکت‌هایی که از طریق رمرارز معامله می‌کردند اغلب تحت نظارت جدی نهادهای قانونی قرار می‌گرفتند.

پیش از این مقامات اوکراینی موضعی تقابلی در برابر پول مجازی داشتند و آنرا کلاهبرداری می‌دانستند. به همین دلیل تصمیم گرفتند که با وضع قوانینی فعالیت آن را قانونی کنند. کشورهای سراسر دنیا در حال حاضر به دنبال نظارت و قانون‌گذاری رمزارزها هستند.

قانون جدید رمزارزها در اوکراین همچنین به عنوان یک قانون حفاظت از دارندگان بیت‌کوین و رمزارزها علیه کلاهبرداری تفسیر می‌شود. اگر این قانون به امضای رئیس‌جمهور برسد، دارایی‌های دیجیتال و رمزارزها در قانون اوکراین به طور رسمی درج خواهد شد.

با این حال، بر خلاف السالوادور که این هفته بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی پرداخت تعیین کرد، قانون رمزارزهای اوکراین استفاده از بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی تسهیل نمی‌کند و ارزهای دیجیتال همتای هریونیا، پول رسمی اوکراین نخواهند شد.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند