موضوعات داغ:
شهریار ازهاریانفر، مدیر عامل استارتاپ «آمیرزا»:

شرکت ارتباطات زیرساخت نمی‌تواند مشکلات گیمرها را حل کند / اینترنت استاندارد ۳G هم نداریم

شرکت ارتباطات زیرساخت نمی‌تواند مشکلات گیمرها را حل کند / اینترنت استاندارد ۳G هم نداریم

مدیر عامل استارتاپ آمیرزا با انتقاد از زیرساخت‌های اینترنت کشور می‌گوید: در حال حاضر زیرساخت کافی برای اینترنت استاندارد ۳G یا ۴G در کشور وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت قصد دارد اقداماتی برای رفع مشکلات گیمرهای ایرانی انجام دهد که از آن جمله رفع مشکلات دسترسی به سرورهای گیم است اما این مساله‌ای است که به گفته مدیر عامل استارتاپ آمیرزا از عهده شرکت زیرساخت خارج است و حتی در حال حاضر زیرساخت کافی برای اینترنت استاندارد ۳G یا ۴G در کشور وجود ندارد.

شهریار ازهاریانفر، در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: به نظر نمی‌رسد مشکلاتی که گیمرها داشته باشند را شرکت زیرساخت بتواند حل کند، چرا که مشکلات تحریم باعث شده تا تمامی سرورهای اصلی در ایران بسته شود و این چیزی نیست که شرکت زیرساخت بتواند برای آن کمکی کند. تنها کمکی که می‌توانند کنند این است که سیستم‌های فیلترینگ را کمتر کنند.

او ادامه می‌دهد: در این زمینه کار ویژه‌ای نمی‌شود کرد چون این مشکلات در آن سوی مرزها ایجاد شده و حتی سازندگان بازی‌ها از منافع مالی خرید بازی‌هایشان در ایران هم گذر کرده‌اند.چرا که قانون کپی رایت در ایران اعمال نمی‌شود در نتیجه برای آنها این موضوع سود اقتصادی ندارد حتی کمپانی بزرگی مثل سونی به رقم‌های فروش در بازار ایران توجهی نمی‌کند بنابراین دسترسی‌ گیمرها را به سرورها قطع می‌کنند.

ازهاریانفر تاکید می‌کند: به لحاظ زیرساختی مشکلاتی که گیمرهای ایرانی دارند درباره حجم و ترافیک است مثلا اگر گیمرها بخواهند یک بازی آنلاین جهانی را با کیفیت خیلی خوب بازی کنند، تقریبا شرکتی وجود ندارد که پاسخگوی این میزان حجم باشد. در آینده نزدیک که همه بازی‌ها به صورت آنلاین خواهند بود و حتی در بازی و پروژه جدید گوگل عنوان شده برای ۶۵ ساعت بازی یک ترابایت فضا یا حجم نیاز است کدام شرکتی در ایران می‌تواند برای یک بازی یک ترابایت حجم رایگان در اختیار گیمرها قرار دهد.

او تصریح می‌کند: عملا فکر نمی‌کنم در ایران زیرساخت چنین پروژه‌ای وجود داشته باشد یا اینکه مشوقی ارایه شود برای گیمرها چرا که اساسا به صرفه نیست یا منابع درآمدی شرکت‌های مخابرات که تامین کننده اینترنت هستند کمتر می‌شود. در حال حاضر ما با اینترنت ۵G، ۴G و یا ۳G که به درستی استاندارد دنیا کار کند، فاصله داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند