تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آغاز فروش‌های عجیب «جمعه سیاه» / لیست فروشگاه‎‌هایی که امروز تخفیف دارند

آغاز فروش‌های عجیب «جمعه سیاه» / لیست فروشگاه‎‌هایی که امروز تخفیف دارند

از شب گذشته پیامک‌های فروش «جمعه سیاه» آغاز و امروز رسما فروش‌های با تخفیف قابل توجه شروع شده است. اما کدام فروشگاه‌ها امروز با تخفیف محصولات خود را خواهند فروخت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بلک فرایدی (Black friday) یا جمعه سیاه هرساله در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود. امسال در ایران نیز جمعه سیاه با پنجم آذر مصادف شده است.

از شب گذشته پیامک‌های فروش «جمعه سیاه» آغاز و امروز رسما فروش‌های با تخفیف قابل توجه شروع شده است. اما کدام فروشگاه‌ها امروز با تخفیف محصولات خود را خواهند فروخت؟

دیجی کالا: فروشگاه دیجی کالا هر ساله در رویداد جمعه سیاه شرکت می‌کند، امسال نیز این شرکت اعلام کرده که حراج‌های بلک فرایدی از روز پنجشنبه چهارم تا هفتم آذر ادامه خواهد داشت.

بانی مد: بانی مد یکی از فروشگاه‌های خرید آنلاین در زمینه پوشاک است. این شرکت اعلام کرده است که حراج‌های بانی مد از چهارم آذر تا ۱۰ آذر ماه ادامه دارد.

ایمالز: یکی از فروشگاه‌‌های آنلاین ایران که تخفیف‌های این فروشگاه در بلک فرایدی هم وسایل الکترونیکی و هم غیرالکترونیکی آن را شامل می‌شود. این تخفیف‌ها در روز جمعه پنجم آذر اعمال خواهد شد.

تگموند: فروشگاه اینترنتی تگموند، فروشگاهی در حوزه فروش پوشاک از برندهای بین‌المللی است که در بلک فرایدی امسال با بیش از ۴۰۰ برند شامل برندهای مطرح مانند آدیداس، نایک، پوما، برشکا، زارا، پولو و … همکاری می‌کند. بلک فرایدی این فروشگاه از از ساعت ۱۵ روز چهارم آذر تا ساعت ۲۴، پنجم آذر ادامه دارد.

این فروشگاه اینترنتی این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا در صورت نارضایتی کالای خود را مرحوع کنند، اما برای خرید‌های بلک فرایدی، جمع‌آوری سفارشات مرجوعی مشتریان ساکن تهران، به دلیل حجم بالای سفارشات، از هفته بعد بلک فرایدی، یعنی شنبه ۱۳ آذر، آغاز خواهد شد.

برآیند: برآیند فروشگاه کالای دیجیتال است که در بلک فرایدی امسال تخفیف‌هایی از شش درصد تا ۶۰ درصد اعمال می‌کند و در روز جمعه پنجم آذرماه کالاهای این فروشگاهبه مدت یک شبانه و روز دارای تخفیف هستند.

فیلیمو: یکی از پلتفرم‌های آنلاین در حوزه فیلم و سریال، تخفیف‌های ۵۰ درصدی روی اشتراک‌ها، ویژه بلک فرایدی از سوم تا ششم آذزماه تدارک دیده است. فیلیمو نام جمعه سیاه خود را «تخفیف پرکلاغی» نامیده است.

بیگ‌تم: کاربران می‌توانند از سوم آذر تا پنج روز آینده در جشنواره بلک فرایدی، از ۷۰ درصد تخفیف و قالب‌های بیگ‌تم استفاده کنند. بیگ‌تم که یکی از مرجع وردپرس فارسی و خدمات آنلاین است.

اقامت۲۴: یکی از شرکت‌های خدمات‌رسانی در زمینه رزرو آنلاین هتل و اقامتگاه است. این شرکت در روز پنجم آذر (بلک فرایدی) برای برخی از موارد هتل‌ها و اقامتگاه‌های سراسر کشور تخفیف‌های را در نظر گرفته است.

آسیاتک: کاربران این شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی می‌تواندن در روز بلک فرایدی تا ۵۰ درصد تخفیف بر روی محصولات منتخب آسیاتک، ارائه دهنده خدمات اینترنت و میزبانی در سراسر ایران بهره‌مند شوند.

فروشگاه‌های بسیار دیگری مانند دلیچی، زنبیل، خانومی، شیکسون، های شیائومی و… نیز وجود دارند که در جمعه سیاه شرکت می‌کنند، شروع ارائه تخفیف‌های ویژه آن‌ها معمولا یک روز قبل از جمعه سیاه تا یک روز بعد از بلک فرایدی ادامه دارد.

شرکت‌های خدماتی فراوانی از جمله آچاره، پاکلین،فرا محتوا، فیدیبو و … در جمعه سیاه تخفیف‌های را بر روسی خدمات خود اعمال کرده‌اند. با این حال برخی مشتریان با توجه به سوابق گذشته چندان به قیمت‌های در این تخفیفات اعتماد ندارند و این تصور وجود دارد که پیش از اعمال تخفیف‌ها افزایش قیمتی صورت می‌گیرد. با این حال باید دید امسال از این تخفیف‌ها استقبال خواهد شد یا خیر.

آخرین اخبار حوزه استارتاپ را در صفحه اختصاصی استارتاپ پیگیری کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند