در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس مطرح شد:

در روند صعودی بازار چه رمزارزهایی بخریم؟

در روند صعودی بازار چه رمزارزهایی بخریم؟

اکثر ارزهای با مارکت‌کپ بالا رشد زیادی کردند و در سقف قیمتی خود قرار دارند و این موضوع می‌تواند ریسک بازار کریپتو را افزایش دهد. اما در شرایطی که همه ارزها در سقف قیمتی خود قرار دارند چه ارزی بخریم؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اکثر ارزهای دیجیتال هم‌زمان با شکسته شدن مقاومت ۶۰ هزار دلاری بیت‌کوین رشد خوبی کردند و حتی برخی از این ارزها سقف تاریخی خود را هم جابه جا کردند اما این موضوع همان‌قدر که برای دارندگان این ارزها خبر خوبی است برای کسانی که از صعود این ارزها عقب مانده‌اند خبر بد محسوب می‌شود.

اما سوال اینجاست که در شرایطی که ارزهای با مارکت‌کپ بالا در سقف قیمتی خود قرار دارند چه ارزی بخریم؟

حسین مریدسادات، کارشناس و تحلیلگر مسائل مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با روند بازار کریپتوکارنسی گفت: بازار کریپتو روند صعودی دارد اما بیت‌کوین بعد از شکستن مقاومت ۶۰ هزار دلاری وارد فاز اصلاحی خود شده است. ارزهایی مانند بایننس‌کوین و ریپل هم که از رشد جامانده بودند رشد خوبی داشتند. اما باید توجه داشت که در بازارهای مالی هر رشد قیمتی با یک اصلاح همراه است.

این کارشناس در رابطه با نکته مهم روند ارزهای دیجیتال گفت: برخلاف انتظارات ارز اتریوم مقاومت خود را شکست و رشد خوبی داشت و بیت‌کوین هم روندی صعودی داشت. اما حالا وارد فاز اصلاحی شده که برای ما مهم است که بیت‌کوین از ۶۲ هزار دلار اصلاح بیشتری نداشته باشد.

مرید در رابطه با اینکه در شرایطی که بسیاری از ارزها در سقف قیمتی خود هستند چه ارزهایی بخریم گفت: ورود به بازار رمزارزها بستگی به استراتژی معاملاتی هر فرد دارد. مثلا نوسان‌گیری قاعده تکنیکالی خودش را دارد و کسانی هم که می‌خواهند ارزی بخرند و در آینده بازده مناسبی از این ارز دریافت کنند باید به دنبال ارزهای بروند که از رشد جامانده‌اند.

اما باید توجه داشته که در بازار رمزارزها بسیاری ارز وجود دارد که به منظور کلاهبرداری ساخته شدند و هیچ آینده‌ای ندارند. بعد از رشد شارپی ارز ریپل بسیاری می‌خواستند این ارز را خریداری کنند اما این کار اشتباه است و باید در نظر داشت که هر رشد شارپی بر یک اصلاح همراه است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند