موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چه کسی پیام‌رسان سروش را می‌خرد؟

چه کسی پیام‌رسان سروش را می‌خرد؟

صداو سیما پیام‌رسان سروش را برای فروش به مزایده گذاشته است، سروش در سال گذشته پنج میلیارد تومان وام گرفته و فقط 500 هزار نصب فعال دارد، با وجود این چه کسی حاضر است آن را بخرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، تلگرام به عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی که ایرانیان در آن عضو هستند در روز 10 اردیبهشت ماه سال 97 با دستور قضایی فیلتر شد تا به امروز از دسترس کاربران خارج است.

تلگرام یک بار دیگر در دی ماه سال 96 فلیتر شد و پس از باز شدن، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای‌عالی فضای مجازی در آن زمان گفت: مصوبه‌ای را شورای‌عالی فضای مجازی درخصوص حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی ابلاغ کرده که براساس آن به تمام پیام‌رسان‌های داخلی وام بدون بهره تا سقف پنج میلیارد تومان بدون ضمانت‌نامه و با سفته اعطا می‌شود.

با فیلتر شدن تلگرام در اردیبهشت سال گذشته موضوع پرداخت وام به پیام‌رسان‌های داخلی داغ شد.

طبق اعلام رسول سرائیان، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری تا اردیبهشت ماه سال گذشته سه پیام‌رسان ایرانی تسهیلات وام پنج میلیارد تومانی را دریافت کرده‌اند که یکی از آن‌ها سروش بوده است.

علیرضا عیوضی، روابط عمومی سروش نیز تایید کرد که سروش پنج میلیارد تومان را دریافت کرده‌ است. (دیجیاتو)

با این که مدیر این پیام‌رسان، فروردین ۹۷ گفته بود «سروش» با قابلیت‌های بیشتر جای تلگرام را می‌گیرد، حال موضوع فروش سروش مطرح شده است.

براساس آگهی مزایده عمومی منتشره از سوی صداوسیما که برای نوبت دوم منتشر شده، مهلت دریافت اسناد مزایده، از ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۲ اسفند تا ساعت ۱۶ شنبه ۱۷ اسفند ماه ۹۸ اعلام شده است.

آگهی فروش سروش با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شده است. فربد زاوه، کارشناس خودرو در توئیت خود نوشت: یک ملتی اسیر شدند؛ تلگرام فیلتر شد؛ وام بی‌بهره و بلا عوض دادند؛ آخرش هم می‌فروشند؛ نمونه‌ای از هزاران نمونه پول‌پاشی‌هایی که جز فساد نتیجه دیگری نداشته و هنوز در کشور جریان دارد.

علی‌رغم تبلیغات گسترده برای این پیام‌رسان، سروش در حال حاضر فقط 500 هزار نصب فعال در اپلیکیشن بازار دارد؛ با وجود این آیا کسی حاضر است آن را بخرد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند