گفتگوی تجارت‌نیوز با مدیران «اسنپ»، «کارپینو» و «ماکسیم»:

نظارت بر خودروهای فرسوده در تاکسی‌های آنلاین چگونه است؟

نظارت بر خودروهای فرسوده در تاکسی‌های آنلاین چگونه است؟
مقررات مربوط به نظارت بر نواقص فنی خودروها در تاکسی‌های آنلاین ابعاد مختلفی دارد اما به دلیل اینکه این خودروها غالبا از خودروهایی استفاده می‌کنند که تحت نظارت از سوی یک ارگان مشخص نیستند هریک از تاکسی‌ها قوانین جدایی برای رانندگان خود تعیین کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، تاکسی‌های اینترنتی اسنپ، کارپینو و ماکسیم درباره نحوه نظارت برخوردهای ناوگانشان با تجارت‌نیوز گفتگو کردند. مدیران تاکسی تپسی اما تا آخرین لحظه نگارش این گزارش پاسخی در این زمینه به تجارت‌نیوز ارایه نکردند.

اسنپ: خودروهای بی‌معاینه فنی غیرفعال می‌شوند

معاون عملیات تاکسی آنلاین اسنپ درباره چگونگی فرایند نظارت بر این مضوع به تجارت‌نیوز گفت: به رانندگانی که معاینه فنی نداشته باشند در پیامکی مهلت داده می‌شود تا برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی مراجعه کنند و خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند تا زمان اخذ معاینه فنی غیرفعال می‌شوند.

کارپینو: ممنوعیت عضویت تاکسی با عمر بیشتر از ۵ سال

علی قربانی‌شاد، مدیر ناوگان کارپینو نیز درباره مدل نظارت بر خودروهای این تاکسی اینترنتی به «تجارت‌نیوز»گفت:طول عمر ناوگان در خدمت ما، به طور متوسط کمتر از پنج سال است. بازدیدهای سالانه و همچنین آشنایی قابل توجه رانندگان به سلامت خودرو باعث شده ناوگان کارپینو همواره از سطح کیفی قابل قبولی برخوردار باشد.

او با اشاره به اینکه ناوگان در اختیار ما، از میان تاکسی‌های شهری است که بر اساس قوانین شرکت تاکسیرانی، عمر مفید تاکسی‌ها ۱۰ سال است، ادامه داد: اما کارپینو ناوگان خود را از میان تاکسی‌های زیر شش سال انتخاب می‌کند و تاکسی‌های فرسوده فعال در شهر، جایی در ناوگان ما ندارند.

ماکسیم: ویژگی ظاهری خودروها برایمان اهمیت دارد

آرمین کریمی، مدیر توسعه بازار تاکسی «ماکسیم» نیز درباره چگونگی روند نظارت بر خودروهای تحت ناوگان خود به تجارت‌نیوز گفت: اگر معاینه فنی معتبر باشد آن را می‌پذیریم اما همین موضوع هم بستگی به سازمان‌های متولی دارد که در این زمینه تصمیم‌گیری کنند که طبیعتا یک بازه زمانی برای عمر مفید خودروها تعریف می‌شود.

او ادامه می‌دهد: با وجود این سرویس‌های درخواست خودروی هوشمند که در سیستم حمل‌ونقل شهری فعالیت می‌کنند ممکن است قواعدی را برای خود تعریف کنند. اما موضوعی که در مجموعه ما بسیار اهمیت دارد ویژگی ظاهری خودروهاست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند