پیش‌بینی قیمت طلا و دلار / ۶۰ ثانیه با بازارهای مالی امروز ۲۶ آبان

۲۶ آبان , ۱۴۰۰
میلاد فوادیان

بازارهای مالی امروز با روند صعودی شاخص و کاهش قیمت طلا و سکه همراه بود. همچنین در بازار رمزارزها روند نسبتا با ثباتی شک گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز شاخص کل بورس دوهزار و ۱۵۵ واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل و هم‌وزن به ترتیب ۰٫۱۵ و ۰٫۷۳ درصد رشد را ثبت کردند.

روند مثبت می‌ماند

مهشید داداش‌زاده، کارشناس بازار سهام گفت: روند بازار امروز ناشی از کاش تب و تاب سیاست قیمت‌گذاری دستوری و اصلاح قیمت‌ها برای نوسان‌گیری است و از ابتدا تا انتهای بازار شاهد افزایش تقاضا بودیم.

او افزود: همینطور هفته آتی نیز انتظار داریم روند معاملات مثبت شود.

روند صعودی بیت‌کوین برمی‌گردد؟

بیت‌کوین در محدوده ۵۹ هزار دلار در حال جنگ با عرضه است و به این دلیل که هنوز کندل روزانه زیر محدوده ۵۹ هزار دلار بسته نشده می‌توان به این ناحیه حمایت امیدوار بود.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند ناحیه حمایت استاتیک معتبری در محدوده ۵۹ تا ۶۰ هزار دلار وجود دارد و احتمالا بیت‌کوین از این ناحیه برگردد. اما اگر این ناحیه از دست برود اولین ناحیه حمایت معتبر محدوده ۵۳ هزار دلار است.

قیمت طلا و سکه

اونس جهانی طلا در بالاترین نرخ ۱۸۵۷ دلار و در پایین‌ترین قیمت ۱۸۴۹ دلار را ثبت کرد. قیمت طلا ۱۸ عیار در کمترین نرخ بازار امروز یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و در بالاترین قیمت به یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه در بازار امروز با یک نوسان نسبی همراه بود و به قیمت ۱۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه در سایت اتحادیه طلا تهران شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شد.

این سیت قیمت ربع سکه را نیز سه میلیون و ۷۷۰ هزار تومان اعلام کرد.

نگاه بازار طلا به حرکات دلار

حالا بازار طلا به حرکات دلار چشم دوخته است. با نزدیک شدن به زمان برگزاری مذاکرات برجام، برخی فعالان بازار ارز پیش‌بینی‌ می‌کنند که دلار در چند روز باقی‌مانده به از سرگیری این نشست، مثل هفته پیش نوسان نخواهد داشت.

در این صورت اگر اونس جهانی هم افزایش یابد، اثر چندانی بر قیمت طلا و سکه نخواهد گذاشت.

اما اگر بازار ارز آرامش فعلی را از دست دهد و دلار پا در مسیر افزایشی بگذارد، مجددا شاهد افزایش قیمت طلا و سکه با شیب ملایم خواهیم بود.(اقتصاد آنلاین)

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند