کد خبر: 163179

آبرسانی به ۶۳۶ روستای دیگر در سال ۹۶

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است برای سال ۱۳۹۶، ۶۳۶ روستا از طریق منابع صندوق توسعه ملی آبرسانی شود.

آبرسانی به ۶۳۶ روستای دیگر در سال ۹۶
سرویس بازار -

علی‌اصغر قانع با بیان این که با آبرسانی این تعداد روستا یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: برنامه‌های متعددی برای آبرسانی روستایی در دولت دوازدهم انجام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در خصوص میزان هزینه‌های آبرسانی این تعداد روستا، بیان کرد: مجموعه منابعی که در اختیار داریم ۳۰۰ میلیون دلار است که ۱۵ درصد آن کاهش یافته و ۸۵۰ میلیارد تومان در اختیار ما از سوی صندوق توسعه ملی برای آبرسانی این تعداد روستا قرار می‌گیرد.

دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی و تامین آب شرب داشت به‌گونه‌ای که حجم آبرسانی به شهرها و روستاها از ۹۷۱۸ میلیون متر مکعب در پایان سال ۱۳۹۱ به ۱۰۸۳۷ میلیون مترمکعب در پایان سال ۱۳۹۵ رسیده است.

در سال گذشته به حدود ۲۹۸۰ روستای کشور آبرسانی شد که به تنهایی برابر با کل ۱۰ سال پیش از آن بود. این یک امر جهادی در وزارت نیرو و مجموعه صنعت آب روستایی کشور است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.