آب آبادان حتی برای شستن صورت هم مناسب نیست

آب آبادان حتی برای شستن صورت هم مناسب نیست

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: آب آبادان نه تنها به هیچ‌وجه قابل شرب نیست بلکه برای شستن صورت هم مناسب نیست چون باعث سوزش چشم‌ها می‌شود.

غلامرضا شرفی در خصوص شوری بالای آب آشامیدنی آبادان اظهار کرد: در هشت ماه گذشته برای حل این مشکل، مذاکراتی با وزیر نیرو و مدیران آب و فاضلاب و سازمان آب و برق استان داشتیم. تا وصل شدن خط دوم طرح غدیر در تیر ماه، حدود 10 تا 15 هزار مترمکعب به حجم ورودی آب آبادان اضافه می‌شود که حدود 120 هزار مترمکعب از آب این شهرستان را تامین می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرفی ادامه داد: همچنین یک سد خاکی پائین دست در حال احداث است که جلوی پیشروی آب دریا در رودخانه بهمنشیر را در مَدهای بزرگ گرفته و از شوری آب کاسته شود.

وی تصریح کرد: حدود 100 مترمکعب آب در ثانیه نیز از رودخانه کارون به بهمنشیر سرریز می‌شود که می‌تواند آب بهمنشیر را شیرین کند؛ البته آب کارون اکنون با توجه به کاهش نزولات جوی، آب باکیفیتی نیست.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک موضوع دیگر نصب آب شیرین کُن در خرمشهر است که می‌تواند تا 15 هزار مترمکعب آب را در حجم مصرفی به شهروندان تحویل دهد؛ مقدمات آن فراهم و استانداری و سازمان آب و برق خوزستان پیگیر هستند تا این حجم آب هم به حجم آب مصرفی اضافه شود.

شرفی یادآور شد: 10 تا 15 روز آینده این مشکلات را در حوزه آب داریم تا ان شاءالله شرایط بهبود پیدا کند و بتوانیم خط دوم طرح غدیر را برای آبادان و خرمشهر مورد استفاده قرار دهیم.

وی عنوان کرد: خط یک هزار انتقال آب جمشیدآباد نیز در حال پیگیری است که کمی کوتاهی در مورد آن شده ولی در حال حاضر تنها سه کیلومتر لوله گذاری از آن باقی مانده که می‌توانند ظرف مدت دو تا سه هفته کار را به پایان برسانند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طرح جمشیدآباد در دستور کار گرفته و مسئول مربوطه نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای دارد تا هرچه سریعتر شوری آب را به یک سامانی برسانند که دیگر موجبات رنجش خاطر شهروندان آبادانی و خرمشهر نشود.

شرفی با بیان اینکه در حال حاضر میزان شوری آب در حوزه شهرستان آبادان به هفت هزار می‌رسد، بیان کرد: آب آبادان حتی برای شستشو، استحمام و مصارف بهداشتی هم به هیچ وجه قابل استفاده نیست؛ شوری آب در آبادان به اندازه‌ای است که باعث سوزش چشم‌ها پس از شستن صورت می‌شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط ذکر شده در خصوص آب آبادان باید گفت آب این شهر مشکلات بهداشتی را ایجاد کرده است.

 

منبع: فصل اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند