اکسکوینو

آتش سوزی کارخانه روغن در شهرک شهید سلیمی تبریز

آتش سوزی

کارخانه روغن شهید سلیمی در تبریز امشب دچار حریق شد و یکی از خودروهای آتش نشانی نیز در این حادثه در آتش سوخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارخانه تولید روغن واقع در شهرک سلیمی آذرشهر  شامگاه امشب دچار حریق شد.

بر اساس این گزارش یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شهید سلیمی شهرستان آذرشهر دقایقی قبل طعمه حریق شد.

آتش سوزی کارخانه‌ای در شهرک شهید سلیمی؛ مرکز آذربایجان شرقی واحد تصفیه روغن خودرو در شهرک صنعتی شهید سلیمی دقایقی قبل آتش گرفت.

نیروهای آتش نشانی مشغول مهار این آتش سوزی گسترده هستند تا حریق به دیگر بخشهای کارخانه منتقل نشود.

برخی مخازن روغن بر اثر شدت حرارت منفجر شده اند و هنوز از تعداد مصدومان یا جان باختگان احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است. یکی از خودروهای آتش نشانی هم در آتش ناشی از انفجار روغن داغ سوخته است.

تیم های امداد و نجات جمعیت هلال آذربایجان شرقی به محل حادثه اعزام گشتند. نیروهای آتش نشانی در حال حاضر در حال اطفای حریق هستند.

شهرک صنعتی شهید سلیمی بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال غرب کشورمان است که در شهرستان آذرشهر آذربایجان شرقی واقع شده است و حدود ۲۸ هزار نفر در ۷۹۰ واحد تولیدی این شهرک مشغول به کار هستند.

علت آتش سوزی در کارخانه تصفیه روغن در آذرشهر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی علت آتش سوزی دیشب کارخانه تصفیه روغن خودرو در آذرشهر را نشت روغن از لوله های انتقال این واحد اعلام کرد.

محمد باقر هنربر گفت: پوسیدگی لوله انتقال و نشت روغن و سرایت آن به مشعل کارخانه موجب این آتش سوزی شد.

فرماندار آذرشهر هم وقوع این حادثه را ناشی از رعایت نکردن مسائل و الزامات ایمنی دانست و میزان خسارت تقریبی به این واحد را حدود ۱۰ میلیارد تومان بیان کرد.

محمودیان همچنین با اشاره به جریان سازی برخی رسانه های معاند در خصوص حمله پهپادی به این واحد تولیدی خاطرنشان کرد: در شهرک صنعتی شهید سلیمی و در جوار این واحد، چندین واحد بزرگ دیگر اقدام به تولید و تصفیه روغن می کنند و این آتش سوزی تنها به علت سهل انگاری مدیریت این کارخانه روی داده است.

حادثه آتش سوزی در واحد تصفیه روغن خودرو در شهرک صنعتی شهید سلیمی شهرستان آذرشهر حوالی ساعت ۲۲ دیروز روی داد و پس از سه و نیم ساعت تلاش آتش نشانان مهار شد.

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند