آجیل و خشکبار ارزان شد/ قیمت آجیل در شب عید افزایشی نخواهد داشت

آجیل و خشکبار ارزان شد/ قیمت آجیل در شب عید افزایشی نخواهد داشت

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از رکود حاکم بر بازار آجیل و خشکبار خبر داد و گفت: قیمت کنونی آجیل و خشکبار نسبت به ایام شب یلدا ۵ الی ۶ درصد ارزان شده است‌.

احمدی گفت: قیمت کنونی آجیل و خشکبار نسبت به ایام شب یلدا ۵ الی ۶ درصد ارزان شده است‌.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از رکود حاکم بر بازار آجیل و خشکبار خبر داد و گفت: قیمت کنونی آجیل و خشکبار نسبت به ایام شب یلدا ۵ الی ۶ درصد ارزان شده است‌.

وی از حباب ۱۰ درصدی قیمت آجیل و خشکبار در بازار خبر داد و افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا به نظر می‌رسد که قیمت آجیل و خشکبار به نرخ واقعی خود برسد.

احمدی با اشاره اینکه دامنه صادرات اقلام آجیل و خشکبار محدود شده است، بیان کرد: با توجه به کاهش چشمگیر تولید، صادرات آجیل و خشکبار نسبت به مدت مشابه سال قبل افت داشته است. به عنوان مثال همه ساله ۱۲۰ هزار تن پسته به بازارهای هدف صادر می‌شد، در حالیکه امسال مجموع تولید پسته کشور ۷۰ هزار تن بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از اعضای اتحادیه آجیل و خشکبار در تابستان به دلیل رکود انصراف دادند، گفت: با توجه به آنکه تا ایام پایانی سال زمانی باقی نمانده است، بعید است که در این ایام اعضا از ادامه کار خود انصراف دهند، اما اگر رکود حاکم بر بازار ادامه‌دار شود، بی شک تعداد زیادی از واحدها بعد از عید تعطیل خواهند شد.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با اشاره به اینکه اعضا خرید خود را از پنجم بهمن ماه برای شب عید شروع خواهند کرد، بیان کرد: با توجه به قیمت‌های کنونی آجیل و خشکبار پیش‌بینی می‌شود که تا چند روز آینده رکود به پایان برسد.

به گفته وی، با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا به نظر نمی‌رسد که قیمت آجیل و خشکبار برای شب عید در بازار افزایش یابد.

احمدی در پایان تصریح کرد: قیمت بادام هندی نسبت به ماه‌های اخیر در پی کاهش نرخ ارز ۳۰ درصد و پسته ۱۵ درصد کاهش یافته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند