تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین اخبار از پمپ‌بنزین‌ها / اوضاع سوخت‌گیری چطور است؟

آخرین اخبار از پمپ‌بنزین‌ها / اوضاع سوخت‌گیری چطور است؟

پس از اختلال گسترده روز گذشته در روند سوخت‌گیری و مشکلات مردم در پمپ‌بنزین‌ها، به نظر می‌رسد اوضاع امروز بهتر است، با این حال به نظر می‌رسد همه جایگاه‌ها فعلا به حالت قبل برنگشته‌اند. طبق آخرین وعده تا ظهر امروز قرار است وضعیت به حالت قبل نزدیک شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته اختلالی در روند سوخت‌گیری به وجود آمد که در نهایت علت آن هک شدن سامانه هوشمند سوخت اعلام شد. صبح امروز نیز رئیس انجمن جایگاه‌داران اعلام کرده مشکل به‌روز نبودن این سامانه را سال‌هاست که گوشزد کرده بودند اما توجهی به آن نمی‌شد و تا زمانی که این به‌روزرسانی انجام نشود ممکن است مجددا چنین اتفاقی رخ دهد.

اما آخرین وضعیت جایگا‌ه‌ها اکنون چطور است؟

پس از اختلال گسترده روز گذشته در روند سوخت‌گیری و مشکلات مردم در پمپ‌بنزین‌ها، به نظر می‌رسد اوضاع امروز بهتر است، با این حال به نظر می‌رسد همه جایگاه‌ها فعلا به حالت قبل برنگشته‌اند. طبق آخرین وعده تا ظهر امروز قرار است وضعیت به حالت قبل برگردد.

تا قبل از ساعت ۲۳ شب گذشته نیز سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: آمار جایگاه‌هایی که امکان عرضه سوخت با نرخ ۱۵۰۰ تومان را دارند در حال افزایش است و تلاش برای رفع مشکل به طور کامل ادامه دارد.

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که از لحاظ امنیتی راه‌حل‌های فنی در تعدادی از جایگاه‌ها در حال انجام بوده و امکان سوخت‌گیری با کارت فراهم شده است، اظهار کرد: موارد در حال بررسی است و در ساعات آتی مشکل به طور کامل برطرف می‌شود و تمام جایگاه‌ها می‌توانند این دستورالعمل را اعمال کنند.

او با بیان این که تا قبل از ظهر برای کل جایگاه‌ها به صورت آفلاین و با نرخ دوم امکان سوخت‌گیری فراهم می‌شود، گفت: برای استفاده از سیستم هوشمند نیز کار تیم فنی به خوبی پیش رفته و راه حل‌ها جواب داده است. نگرانی برای تامین سوخت نداریم. مخازن برای تامین نیاز سوخت کشور کافی است و مردم نگران این مساله نباشند.

به گفته وی، سهمیه کارهای سوخت نیز هیچ تغییری نخواهد کرد و در شرایط فعلی بهتر است مردم به پمپ‌بنزین‌ها مراجعه نکنند و فرآیند سوخت‌گیری را به زمانی دیگر موکول کنند.(ایسنا)

از سوی دیگر مدیر سامانه هوشمند سوخت اعلام کرده است: با قاطعیت می‌گویم هیچ اتفاقی برای سهمیه کارت‌های سوخت نخواهد افتاد فقط یک وقفه چندساعته است که بعد از گذر از آن هموطنان می‌توانند از کارت‌های سوخت استفاده کنند و سهمیه آن‌ها هم محفوظ است.

همچنین هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: ما کمبود بنزین نداریم بلکه سامانه هوشمند سوخت در سراسر کشور هک شد و این مشکل به وجود آمد.

آخرین اخبار از بنزین را در صفحه انرژی و کالا دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند