موضوعات داغ:
عضو انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مطرح کرد:

آخرین وضعیت بازار موبایل / واردات گسترده گوشی تلفن همراه

آخرین وضعیت بازار موبایل / واردات گسترده گوشی تلفن همراه

عضو انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: عرضه تلفن همراه در بازار کاهش نیافته و مطابق برنامه برای سه ماه پایانی سال ۴ میلیون تلفن همراه وارد کشور شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا عالیان عضو انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه تردد در مراکز تجاری کاهش یافته است، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش مراجعه حضوری مردم به بازار برای خرید، میزان فروش موبایل نیز با کاهش مواجه شده و از سوی دیگر استقبال مردم به سمت فروشگاه‌های اینترنتی و خرید غیر حضوری افزایش چشمگیری داشته است.

عضو انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی تصریح کرد: با توجه به تورم در کشور سهم تلفن‌های همراه از سبد خرید مردم کم شده و بسیاری از مردم تامین تجهیزات بهداشتی و پزشکی را در اولویت خود قرار دادند که این موضوع نیز در کاهش خرید تاثیر گذار است.

وی افزود: بازار موبایل در ایران مانند بسیاری از نقاط جهان با رکود مواجه شده و تقاضا برای خرید تلفن همراه به شدت افت پیدا کرده است.

عالیان ابراز کرد: عرضه تلفن همراه در بازار کاهش نیافته است و مطابق برنامه برای سه ماه پایانی سال ۴ میلیون تلفن همراه وارد کشور شده است.

عضو انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی عنوان کرد: خرید و فروش تلفن همراه از طریق فروشگاه‌های مجازی به خرده فروشی‌های تلفن همراه نیز سرایت کرده است و بسیاری از فروشندگان برای تامین کالای مورد نیاز اقدام به خرید غیر حضوری می‌کنند.

منبع: میزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند