آخرین وضعیت پروازهای امروز

آخرین وضعیت پروازهای امروز

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در پی گرد و خاک ایجاد شده امروز در آسمان کشور، پروازی لغو نشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین وضعیت پروازها پس از گرد و خاک امروز چیست؟

حسن خوشخو در گفتگو با ایسنا گفت: در پی گرد و خاک ایجاد شده در آسمان ایران، دید برای پروازهای داخلی و خارجی کمتر شد اما تاثیری در لغو این پروازها نداشت، چرا که با وجود این شرایط، همچنان دید بیش از دو تا سه کیلومتر است.

وی افزود: گر چه تصمیم‌گیری در این زمینه برای هر یک از شرکت‌های هواپیمایی بر اساس پروتکل‌های خودشان متفاوت است و از نظر ایمنی پرواز و مسافر دید کافی برای نشست و برخاست هواپیما وجود دارد و به نظر نمی‌رسد مشکلی در این زمینه به وجود بیاید.

سرپرست معاونت هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری  با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی گرد و غبار تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت و اوج آن امروز خواهد بود، ادامه داد: غلظت گرد و خاک بر اساس گزارش‌های موجود در ساعات اولیه امروز بیشتر بود اما در حال حاضر وضعیت بهتر شده و پیش‌بینی می‌شود در ساعات و روزهای پیش‌رو غلظت کمتر شود.

خوشخو گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و اینکه ممکن است اتفاق خاصی در این زمینه رخ دهد و دید برای پروازها مناسب نباشد، به همه مسافران توصیه می‌کنیم قبل از عزیمت به فرودگاه حتما از وضعیت پرواز خود مطمئن شوند و با فرودگاه یا شرکت هواپیمایی مورد نظر تماس بگیرند.

معصومه ابتکار در صفحه رسمی خود در توییتر  در قالب یک رشته توییت درباره طوفان‌های گرد و غبار نوشت: کاهش بارندگی و روند گرمایش زمین، اجرای طرح‌های بزرگ سد سازی مانند گاپ درترکیه و عدم برنامه‌ریزی برای مدیریت عرصه سرزمین و مقابله با فرسایش خاک همه از دلایل طوفان‌های عظیم گرد و غباراست که کیفیت زندگی و سلامت مردم را مختل می‌کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند