موضوعات داغ:

بورس سه‌شنبه چگونه بازگشایی شد؟ / بازار مجددا قرمز شد

بورس سه‌شنبه چگونه بازگشایی شد؟ / بازار مجددا قرمز شد

در آغاز معاملات روز سه‌شنبه بازار سهام، شاخص کل با افتی 1600 واحدی مجددا روندی نزولی به خود گرفت. فشار عرضه در اکثر گروه‌های صنعتی مشاهده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه 27 اسفند، شاخص کل با افتی 1600 واحدی نسبت به پایان روز گذشته به محدوده 504 هزار واحدی سقوط کرد. این در حالی است که در 5 دقیقه ابتدایی شاخص نزدیک به 1000 واحد رشد را به ثبت رسانده بود.

در جریان 40 دقیقه ابتدایی بازارهای بورس و فرابورس، در مجموع بیش از 350 هزار معامله انجام شد که در این معاملات، یک میلیارد و 700 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 16 میلیارد ریال داد و ستد شد. در این میان، سه سهم شبندر، وبملت و شپنا به ترتیب با 367، 290 و 237 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد اخابر با 228 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

در میان گروه‌های مختلف به جز گروه خودروسازی و قطعات که نیمی از نمادهای آن سبزپوش هستند، در مابقی گروه‌ها شاهد فشار سنگین عرضه از سوی سهامداران هستیم. این در حالی است که در 40 دقیقه ابتدایی بازار خساپا با بیش از 850 میلیون ریال معامله، بیشترین ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص داده است.

شاخص کل در حالی مجددا روندی نزولی به خود گرفته که دیروز پس از 2 روز سرخ‌پوشی، بازار رنگ سبز به خود گرفته بود. همچنین بر اساس اعلام سازمان بورس، عرضه اولیه آریا که قرار بود در سال 98 انجام شود به سال آینده موکول شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند