کد خبر: 159704

آغاز دادوستد با روبل در بندرهای روسیه

رئیس‌جمهور روسیه دستور داد تا در بنادر این کشور برای دادوستد از روبل استفاده شود و دلار برای تسویه‌حساب‌ها کنار گذاشته شود.

آغاز دادوستد با روبل در بندرهای روسیه
سرویس اقتصاد جهان -

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به دولت این کشور دستور داد تا قانونی را تصویب کند تا روبل به عنوان ارز اصلی در بنادر روسیه تا سال آینده مورد دادوستد قرار گیرد و دیگر از دلار استفاده نشود.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین در راستای حمایت از منافع شرکت‌های فعال در حوزه بارانداز که با ارز خارجی باید تعهدات خود را انجام دهند، دولت روسیه دستورالعملی را تدوین کرده که قبل از تغییر مکانیزم تسویه‌حساب‌ها با روبل یک دوره انتقال را برای شرکت‌ها به منظور تسویه‌حساب‌های خود با سایر ارزها و تمرکز بر روی روبل داشته باشند.

در حال حاضر بنادر روسیه حتی بنادر دولتی این کشور همچنان به دلار آمریکا تجارت خود را انجام می‌دهند. از سویی دیگر اجرای این طرح باعث می‌شود که تجار خارجی برای انجام معاملات خود پول روسیه را خریداری کنند که این موضوع برای روبل اتفاق خوبی خواهد بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.