کد خبر: 202946

آغاز لایروبی اسکله جزیره هرمز

لایروبی اسکله و کانال دسترسی و نیز ساخت دیوار ساحلی بندر چند‌منظوره جزیره هرمز در گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی روز شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار هرمزگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی آغاز شد.

سرویس کسب‌وکار -

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان روز شنبه در آیین آغاز لایروبی اسکله هرمز، هدف اصلی اجرای این طرح را ایجاد شرایط امن برای ورود شناورهای مسافری و خدماتی اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هادی حق شناس افزایش ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای باری و خدماتی تا ظرفیت جمل یک هزار و ۵۰۰ تُن را از دیگر هدف‌های این طرح دانست.

وی اظهار کرد: مدت اجرای طرح یاد شده ۱۲ ماه و اعتبار آن نزدیک به ۱۳۰ میلیارد ریال است.

بندر چند منظوره هرمز که اکنون کاربری شیلاتی و مسافری دارد در شمال باختری این جزیره واقع است.

روزانه ۱۰ شناور با ظرفیت هر یک بین ۵۰ تا ۲۰۰ مسافر از مسیر اسکله شهید حقانی بندرعباس به جزیره هرمز رفت و آمد می‌کند.

هرمز جزیره‌ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس در فاصله هشت کیلومتری بندرعباس قرار گرفته که به سبب موقعیت راهبردی جغرافیایی، بازرگانی و همسایگی با تنگه هرمز به کلید خلیج فارس نیز شهره است.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح شنبه پس از ورود به هرمزگان در آیین بهره برداری از این طرح حاضر شد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.