خبر فوری/ واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی آغاز شد

خبر فوری/ واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی آغاز شد

با پایان گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور و به دستور وی بانک مرکزی واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را آغاز کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از شبکه خبر با پایان گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس جمهور و به دستور وی بانک مرکزی واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را آغاز کرده است.
این مبلغ تا نیمه شب در حساب همه سرپرستان خانوار قرار خواهد گرفت.

قرار بود سه دهک اول هر نفر ۴۰۰ هزار تومان یارانه نقدی دریافت کند و دهک چهارم تا نهم هم به ازای هر نفر، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان یارانه بگیرند.

ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی در سخنانی با مردم گفت: بر اساس پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه قرار است به سه دهک نخست مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر و از دهک چهارم به بعد مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت شود.

رئیسی عنوان کرد: در گذشته ارز به وارد کننده داده می‌شد که مشکل آفرین بود. الان به مصرف کننده پرداخت می‌شود. در قبل به حلقه اول داده می شد الان به حلقه آخر. که مردم خودشان تصمیم بگیرند. در قبل به حلقه اول داده می‌شد الان به حلقه آخر که مردم خودشان تصمیم بگیرند.

ما به صورت سرانه حساب کردیم که مصرف سرانه چقدر است. پیشنهاد سازمان برنامه این است که به ۳ دهک اول ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت شود. یعنی خانواده ۴ نفره ۲ میلیون تومان دریافت کنند. نسبت به دهک چهارم به بعد ۳۰۰ هزار تومان هر نفر بگیرند.

برای جزئیات بیشتر خبر «جزئیات یارانه جدید مشخص شد/ چه کسانی یارانه جدید را می‌گیرند؟» را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند