آغاز ورود توده جدید گردوخاک به کشور

آلودگی هوا|+تجارت نیوز

مدیرکل هواشناسی خوزستان از آغاز ورود توده جدید گردوخاک به کشور خبر داد. توضیحات کارشناس هواشناسی در خصوص چشمه‌های تولید گردوغبار در کشور را ببینید.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: همان گونه که روز چهارشنبه اعلام شد، از اواسط وقت دیروز (جمعه) توده گردوخاک در مناطق شمال غربی عراق تشکیل و در حال گسترش است.

به نقل از ایسنا، محمد سبزه‌زاری افزود: بخشی از این گردوخاک در حال ورود به استان‌های غربی کشور مانند کرمانشاه است ولی با توجه به جهت وزش باد در لایه‌های مختلف در ساعات آینده بخشی از این توده به سمت جنوب حرکت می‌کند و تا شنبه کشورهای کویت و شمال عربستان را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: قسمتی از این توده احتمالا بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، جنوب غرب و بخشی از مرکز استان خوزستان را در اواسط روز امروز شنبه تحت تاثیر خود قرار خواهد داد که با توجه به وزش بادهای متوسط و شدید به احتمال زیاد با گردوخاک‌های محلی ترکیب خواهد شد.

به نقل از صداوسیما، توضیحات محمد اصغری کارشناس هواشناسی، درباره پدیده گردوخاک و چشمه‌های تولید آن در کشور:

گردوغبار پروازهای نوبت صبح فرودگاه ایلام را لغو کرد

به نقل از ایرنا، مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: به علت شرایط ناشی از بروز گردوغبار در آسمان استان پروازهای نوبت صبح این فرودگاه لغو شد.

محمدجواد یگانه روز شنبه افزود: با توجه به کاهش دید افقی در فرودگاه ایلام و رعایت نکات ایمنی، پرواز نوبت صبح شرکت هواپیمایی آسمان به شماره ۸۴۰ و ۸۴۱ در مسیر تهران ایلام و برعکس لغو شد.

وی یا آور شد: پروازهای نوبت بعدظهر این فرودگاه هم در صورت ادامه این وضعیت به احتمال زیاد لغو خواهد شد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام تاکید کرد: مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه شهدای ایلام حتما با اطلاعات پرواز یا شماره ۱۹۹ یا تلفن مستقیم ۰۸۴۳۲۳۶۸۰۰ تماس بگیرند.

گرد و غبار شدید کم سابقه ای از اوایل بامداد امروز شنبه مناطق مختلف استان ایلام را در برگرفته است.

شدت این توده عظیم گردوغبار به حدی است که هم اکنون نفس کشیدن در شهر ایلام سخت شده و تحمل این وضعیت برای بیماران، سالخوردگان و کودکان بشدت سخت شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند