اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آغاز ثبت نام یارانه جدید خودرو / چه خودروهایی امروز حراج می‌شوند؟

رانا پلاس

خودروسازان سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از طرح‌های پیش‌فروش زیان می‌دهند. با وجود این ادعای خودروسازان اما همچنان آنها اصرار به ادامه این طرح دارند و همچنان این رانت‌ها در قالب یارانه به عده‌ای خاص از مشتریان داده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود زیان که خود خودروسازان مدعی هستند بابت پیش‌فروش‌ها دارند اما همچنان این طرح اجرا می‌شود و امروز نیز قرار است پنج خودرو تحویل یک ساله پیش‌فروش شود. هرچند در طرح امروز قیمت نهایی اعلام نشده اما معمولا زمان تحویل خودروهای کارخانه نیز، این خودروها نسبت به بازار ارزان‌تر هستند و به همین دلیل برندگان قرعه‌کشی از این اختلاف قیمت می‌توانند رانتی به جیب بزنند و از یارانه خودروسازان بهره ببرند.

در طرح جدید پیش فروش خودرو، رانا پلاس، سورن پلاس، دنا پلاس توربوشارژی دستی و اتوماتیک، پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای به فروش می‌رود.

آنگونه که ایران خودرو اعلام کرده زمان تحویل این خودروها خرداد تا مردادماه ۱۴۰۱ تعیین شده است. ثبت‌نام برای خرید این خودروها از ۲۰ تا ۲۲ تیرماه انجام می‌شود و زمان قرعه‌کشی، روز چهارشنبه ۲۳ تیر ماه است.

در این طرح پیش‌فروش خودرو، هر کد ملی فقط می‌تواند یک خودرو ثبت‌نام کند. متقاضی باید گواهینامه رانندگی (حداقل پایه سوم) داشته باشد. متقاضی نباید در ۴۸ ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا خودرویی خریده باشد.

شماره کارت و تلفن باید به نام خود متقاضی باشد. تنها افراد حقیقی می‌توانند در این طرج شرکت کنند و امکان ثبت‌نام اشخاص حقوقی وجود ندارد.

گارانتی خودرو پس از ۵ ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می‌شود و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱،۰۰۰ کیلومتری خودرو الزامی است.

سند و فاکتور فروش خودرو تا پایان مدت یک ساله رهن،نزد شرکت ایران خودرو باقى می‌ماند و پس از تسویه حساب مشترى و فک رهن تحویل مشتری می‌شود.

برای اطلاع از شرایط و ثبت‌نام در این پیش‌فروش به سایت esale.ikco.ir مراجعه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند