اکسکوینو

اعلام آماده باش برای آلودگی هوا

بودجه آلودگی هوا در سال 1402 کاهش یافت

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اعلام تشدید آلودگی هوا در پایتخت از آماده باش کامل مدیریت بحران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، امروز خبر داد که پایداری هوا طبق اعلام سازمان هواشناسی از فردا شنبه هشتم بهمن ماه تا روز یکشنبه نهم بهمن ادامه خواهد داشت.

وی افزود: منطقه اثر این پدیده در اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین و جنوب شهرستان شمیرانات پیش بینی شده  و توصیه مدیریت بحران به مردم این مناطق این است که از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و از ورزش در فضای باز بپرهیزند.

یزدی‌مهر اضافه کرد: مایعات به ویژه مصرف شیر کمک می‌کند تا آلاینده‌ها آسیب کمتری به بدن بزنند؛ همچنین استفاده از ماسک برای کسانی که باید در محیط بیرون تردد داشته باشند، ضروری است.

او همچنین به بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم نیز توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا، افراد دارای بیماری زمینه‌ای، کودکان و سالمندان در فضاهای باز فعالیت نکنند.

مدیر کل مدیری بحران استان تهران درر ادامه با تاکید بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک تصریح کرد: همواره استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تنظیم و بررسی دقیق کاتالیزورها و سنسورهای اکسیژن هوا در خودروها، بهره‌گیری بیشتر از فضای سبز و درختکاری و کاهش سوخت‌های آلاینده برای کاهش آلودگی هوا مورد توصیه است.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند