آماده‌باش پلیس در 29 استان و 100 گردنه برف‌گیر

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آماده‌باش 100 درصدی پلیس در 29 استان و 100 گردنه برف‌گیر کشور خبر داد.

طرح زمستانه پلیس صبح امروز با حضور دستگاه‌های مختلف در پیست اسکی آبعلی برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار تقی مهری در این رزمایش اظهار کرد: امروز طرح زمستانه پلیس راهور با اجرای این رزمایش آغاز خواهد شد. طرحی که تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: هدف از آن برقراری نظم و انضباط ترافیکی و امداد و نجات و خدمت‌رسانی به تمامی کاربران ترافیک است.

سردار مهری با بیان اینکه 29 استان برف‌گیر در کشور داریم، گفت: همکاران من در محورهای تمامی این استان‌ها در آماده‌باش خواهند بود.

وی افزود: همچنین 100 گردنه برف‌گیر شناسایی شده که عوامل پلیس و دیگر دستگاه‌های خدماتی و امدادی به شکل ویژه در آن مستقر خواهند بود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه برخی از شهرها نیز جزو شهرهای برف‌گیر محسوب شده و باید تدابیر ترافیکی در آن اتخاذ شود، ادامه داد: علاوه بر جاده‌ها شهرهایی که برف‌گیر هستند نیز طرح ترافیکی ویژه زمستانه را خواهند داشت.

سردار مهری با اشاره به عملیات‌های گذشته و طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس در سال جاری اظهار کرد: طرح نوروزی، طرح تابستانه، طرح بازگشایی مدارس، طرح اربعین و طرح ترافیکی زمین لرزه کرمانشاه جزو طرح‌هایی بود که پلیس اجرا کرد.

وی افزود: این بار نیز در آستانه اجرای دیگر از طرح زمستانه قرار داریم که لازم است این طرح با آمادگی صددرصد انجام شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز دو خط قرمز پلیس در اجرای طرح ترافیکی زمستانی است، گفت: آمارهای ما در سال گذشته نشان می‌دهد که 37 درصد از جانباختگانی که در طرح زمستانی پارسال فوت شدند، به علت سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ جان خود را از دست داده‌اند.

سردار مهری همچنین از کاهش حدود 7 درصدی جانباختگان طرح زمستانی سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد و گفت: حتی یک کشته برای ما زیاد است و ما به دنبال کاهش تلفات هستیم البته همه باید دست به دست هم دهند.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند