ایران بروکر
خبر مهم : آخرین اخبار در مورد تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، بورس، حمل و نقل عمومی و طرح ترافیک

آمار دواطلبان نوبت دوم کنکور اعلام شد

آمار داوطلبان کنکور

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از یک میلیون و یکصدهزار داوطلب برای شرکت در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا کریمیان با اشاره به پایان ثبت‌نام برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ گفت: داوطلبان تا روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه مهلت داشتند نسبت به نام‌نویسی در این آزمون اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آمار نهایی بیش از یک میلیون و صد هزار نفر در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ثبت نام کردند و آمار داوطلبان نوبت اول این آزمون بیش از ۹۰۰ هزار نفر بود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیر ماه سال ۱۴۰۲ در ۵ گروه آزمایشی «علوم ریاضی و فنی»، «علوم تجربی»، «علوم انسانی» «هنر» و «زبان خارجی » برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ شرکت کردند، اوایل اسفندماه سال جاری نمره خام آزمون خود را دریافت کردند و پس از اعلام نتایج سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در خرداد ماه، نمره کل داوطلب اعلام می‌شود.

کریمیان افزود: در کنکور ۱۴۰۲ نقش و تاثیر مستقیم کنکور در پذیرش دانشجویان کاهش یافته و سوابق تحصیلی دانش‌آموزان به معیاری برای قبولی دانشجویان در مراکز آموزش عالی تبدیل شده است. بر این اساس، سهم آموزش و پرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۴۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۶۰ درصد خواهد بود.

منبع: ایسنا

مطالعه کنید
ساعت شروع به کار همه ادارات، ۶ صبح / لغو شناوری زمان شروع به کار
نظرات