ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

آمار مبتلایان وبا امروز 23 مهر 1401/ شناسایی 4 بیمار جدید

تجارت نیوز

۴ بیمار مبتلا به وبا در کردستان شناسایی شدند. بنابراین تعداد مبتلایان وبا تاکنون به ۵۴ نفر رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آمار مبتلایان وبا امروز ۲۳ مهر ۱۴۰۱ اعلام شد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۴ مورد ابتلای قطعی دیگر به بیماری وبا در استان تعداد مبتلایان به ۵۴ نفر رسید.

بهرام کندایی گفت: در پی تشدید غربالگری افراد دارای علایم بیماری‌های روده‌ای و اسهال، چهار مورد ابتلای قطعی دیگر به بیماری وبا (سه نفر سقز و یک نفر در بانه) شناسایی شده و با این احتساب، مجموع مبتلایان به این بیماری در کردستان به ۵۴ نفر رسید.

کندایی افزود: اکثر موارد شناسایی شده به‌صورت سرپایی درمان شده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد موارد مبتلا در شهرستان‌ها بدین صورت است که در مریوان ۳۵ بیمار، سقز ۷ بیمار، سنندج ۴ بیمار، بانه ۴ بیمار، کامیاران ۲ بیمار و سروآباد ۲ بیمار تاکنون شناسایی شده است.

کندائی با اشاره به اینکه، بیماری وبا به دنبال خوردن غذا یا آب آلوده به باکتری ویبریو کلرا ایجاد می‌گردد، تاکید کرد: برای کنترل و مقابله موثر با این بیماری باید دستورالعمل‌های بهداشتی مربوطه را مهم تلقی نموده و رعایت کرد.

او رعایت دستورات بهداشتی و مصرف آب و غذای سالم را از مهمترین راهکار‌های پیشگیری و کنترل بیماری وبا بیان کرد و افزود: به مردم عزیز توصیه می‌شود ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تردد‌های غیر ضروری به نقاط آلوده، مواد غذایی را از مراکز معتبر تهیه و از فروشندگان دوره گرد و دستفروشان خریداری نکرده و از استفاده از منابع آبی نامطمئن خودداری نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، اسهال شدید و بد بو از علائم ابتلا به بیماری وبا است، گفت: کسانی که دارای علائم مذکور هستند لازم است سریعاً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند