کد خبر: 249042

آمریکا به ما اجازه دهد روابط تجاری با ایران را ادامه دهیم

یک مقام ارشد وزارت تجارت انگلیس با اشاره به تلاش کشورش برای حفظ روابط تجاری با ایران گفت: تلاش می‌کنیم که ضمن حمایت از شرکت‌هایمان، دولت آمریکا را تشویق کنیم تا به ما اجازه دهد روابط تجاری (با ایران) را ادامه دهیم.

سرویس اقتصاد جهان -

انگلیس اعلام کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاثیر آشکاری بر دیگر کشورها داشته و ارزیابی ریسک فعالیت تجاری در ایران را برای شرکت‌ها دشوار ساخته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رونا فیرهد، از مقامات ارشد وزارت تجارت انگلیس در سخنانی در پارلمان انگلیس اظهار داشت: این روشن است که برخی از این تحریم‌ها دارای جنبه فراسرزمینی هستند. وی اذعان کرد که تحریم‌ها بر تجارت بین ایران و کشورهایی غیر از آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: تمام شرکت‌ها ناگزیرند ریسک‌های تجاری، ریسک‌های حقوقی و ریسک‌های مالی هرگونه معامله‌ای (با ایران) را مد نظر قرار دهند و روشن است که این تحریم‌ها این ارزیابی‌ها را دشوار می‌سازد.

فیرهد افزود، دولت انگلیس در حال ارائه دستورالعمل‌هایی در داخل ایران و در خود انگلیس است تا به شرکت‌ها برای مدیریت این ریسک‌ها کمک کند. لندن همچنین در حال کار با دیگر دولت‌ها برای حفظ روابط تجاری با ایران است.

این مقام انگلیسی افزود: ما در حال کار با همکاران اروپایی و تعامل مستقیم با آمریکا و اتحادیه اروپا هستیم و تلاش می‌کنیم که ضمن حمایت از شرکت‌هایمان، دولت آمریکا را تشویق کنیم تا به ما اجازه دهد روابط تجاری (با ایران) را ادامه دهیم، زیرا ما فکر می‌کنیم این مسئله از اهمیت برخوردار است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز ۸ می اعلام کرد که آمریکا را از توافق هسته‌ای بین تهران و قدرت‌های جهانی خارج می‌کند. دولت ترامپ بعد از این تصمیم تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشته و دسترسی این کشور به یک شبکه مهم بانکی را قطع کرده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.