آنالیز صنعت طیور ایران توسط سازمان بهداشت جهانی دام

تجارت نیوز

رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از آنالیز صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام، خبر داد و گفت: این آنالیز شامل تحلیل‌های اقتصادی، ساختاری و بهداشتی خواهد بود.

علیرضا رفیعی‌پور امروز در حاشیه جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت دام، با بیان اینکه قصد داریم این مساله را در قالب مذاکره طرح موضوع کنیم، عنوان کرد: هدف این است تا همکاران جامعه جهانی موفقیت‌های خودشان را در صنعت طیور پس از تحلیل وضعیت حال حاضر صنعت طیور ایران در اختیار ما قرار دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اظهار کرد: حتما این پرسش و تلقی درخصوص رخداد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که در سال های گذشته موجب تحمیل خسارات زیادی به تولیدکنندگان شد به ذهن عموم مردم متبادر شده است که چرا کشورهای آسیایی و اروپایی همچون ایران در صنعت طیور پس از بروز آنفلوانزا متضرر نمی‌شوند؛ لذا ما به دنبال پاسخ این پرسش هستیم و معتقدیم که پس از آنالیز صنعت طیور ایران توسط کارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی دام به پاسخ این پرسش خواهیم رسید.

جلسه مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت دام همه ساله در کشورفرانسه برگزار می‌شود، و امسال نیز سازمان دامپزشکی ایران و روسای سازمان‌های دامپزشکی ۱۸۰ کشور عضو و هیئت‌های مربوطه در این مجمع حضور پیدا کرده اند.

این مجمع مهمترین گردهمایی برای سیاستگذاری و اتخاذ تصمیم در رابطه با سیاست‌های بهداشتی دام در جهان است. در این مجمع مقررات مربوط به بهداشت دام به صورت قطعنامه به تصویب می رسد و از نظر قانونی باید توسط کشورهای عضو رعایت شود.

 

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند