موضوعات داغ:
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز:

آیا واردات خودرو آزاد می‌شود؟

آیا واردات خودرو آزاد می‌شود؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: واردات خودرو به کشور همچنان ممنوع است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است واردات خودرو در سال ۹۹ آزاد شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به اظهارات مقامات ارشد کشور، دیگر واردات خودرو اتفاق نخواهد افتاد و واردات خودرو به کشور همچنان ممنوع است. به نظر می‌رسد خرید و فروش در بازار خودرو در ماه‌های آتی راکد خواهد شد و فضا آرامتر می‌شود.

مهدی دادفر اظهار کرد: بازار خودرو دو وجه دارد. یک وجه این است که خودروهای تولید داخل میزان افزایش قیمت خودروهایشان تا به امروز چقدر بوده است. خودروهای چینی ممکن است افزایش قیمت را تجربه کنند اما سرعت تبادل آنها خیلی پایین است. در حالی که سرعت افزایش قیمت خودروهای داخلی خیلی بالاتر از خودروهای چینی است و معتقدیم بازار خودروهای چینی در این شرایط رونق نخواهد گرفت؛ چرا که امکان تحویل خودرو برایشان وجود ندارد.

او اظهار کرد: آشفتگی در بازار خودرو نشات گرفته از عدم برنامه‌ریزی است. البته برنامه‌ریزی در حوزه تولید خودرو کار آسانی نیست. ما نمی‌توانیم بیرون از گود بنشینیم و بگوییم که وضعیت تولید خودرو را اصلاح کنید. در حال حاضر قیمت ۲۰۶ تیپ دو ۱۸۵ میلیون تومان است که رقم باور نکردنی است. معتقدیم کنترل بازار خودرو در اختیار وزارت صمت است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند