تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی آینده بیت‌کوین تا 6 سال آینده

پیش‌بینی آینده بیت‌کوین تا 6 سال آینده

قیمت بیت‌کوین از سال 2009 که با ارزش صفر دلار شروع کرد تاکنون نوسانات بسیاری داشته است. در حال حاضر، پیش‌بینی‌های متفاوتی در مورد ارزش این ارز رمزنگاری‌شده در آینده وجود دارد. در این گزارش تجارت‌نیوز به برخی از مهم‌ترین پیش‌بینی‌ها تا 6 سال آینده پرداخته‌ایم.

در سال 2009 ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار بیت‌کوین را به دنیا معرفی کرد. این ارز دیجیتال در ابتدا کار خود را با ارزش صفر دلار شروع کرد. در ماه فوریه 2011 بود که قیمت هر بیت‌کوین تقریبا برابر با یک دلار ارزش پیدا کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش سرمایه‌گذاری چینی‌ها در ارزهای دیجیتال موجب شد ارزش بیت‌کوین در نوامبر 2013 به هزار و 132 دلار برسد.

2014 اما سال سقوط قیمت بیت‌کوین بود و به دنبال آن نوسانات آن شروع شد. در نوامبر 2017 اما قیمت بیت‌کوین به 10 هزار دلار و پس از آن به 20 هزار دلار رسید.

در ماه دسامبر اصلاح کوچکی در بازار بیت‌کوین رخ داد و این ارز دیجیتال به 14 هزار دلار رسید اما بیت‌کوین بار دیگر به 17 هزار دلار هم رسید.

به طور کلی سال 2017، سالی رویایی هم برای بیت‌کوین و هم برای سایر ارزهای رمزنگاری‌شده محسوب می‌شود.

در پایان سال اما بیت‌کوین با کاهش 50 تا 70 درصدی مواجه شد. با این حال، ارزهای رمز‌نگاری‌شده از ظرفیت بالایی برای حضور در بازارهای جهانی برخوردار هستند.

قیمت بیت‌کوین در سال 2019

در حال حاضر، پیش‌بینی‌های متفاوتی در مورد آینده بیت‌کوین وجود دارد. آرتور هینس، مدیرعامل شرکت بیت‌مکس معتقد است که پس از سال 2019 قیمت بیت‌کوین بار دیگر روند افزایشی به خود خواهد گرفت. او بر این باور است که این ارز دیجیتال ظرفیت افزایش تا نرخ 50 هزار دلار را هم دارد اما این روند برای سال 2019 دور از انتظار است.

شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital)، پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت‌کوین در سال 2018 به 21 هزار دلار خواهد رسید. این کمپانی در مورد آینده بیت‌کوین در سال جاری میلادی نیز به شدت امیدوار است و می‌گوید، ارزش این ارز رمزنگاری‌شده به کمتر از 67 هزار دلار در سال 2019 نخواهد رسید.

قیمت بیت‌کوین در سال 2020

جان مک‌آفی، بنیانگذار شرکت مک‌آفی، که پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود ارزش بیت‌کوین به 500 هزار دلار می‌رسد، به تازگی پیش‌بینی خود از قیمت این ارز دیجیتال را دو برابر کرده و می‎گوید، بیت‌کوین تا پایان سال 2020 به یک میلیون دلار خواهد رسید.

تام لی، چهره شناخته‌شده وال‌استریت، از زمانی که قیمت بیت‌کوین کمتر از سه هزار دلار بود، برای آن قیمت‌های بالایی را پیش‌بینی می‌کرد. او در اکتبر سال 2017، پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت‌کوین تا پیش از سال 2022 به 25 هزار دلار می‌رسد.

به عقیده او بیت‌کوین یک میلیون دلاری دور از ذهن نیست، اما این اتفاق تا سال 2020 نخواهد افتاد.

جان مک‌آفی تنها کسی نیست که به روند صعودی ارزش بیت‌کوین معتقد است. جان ففر (John Pfeffer)، سرمایه‌گذار و کارآفرین، هم بیت‌کوین 750 هزار دلاری را در آینده‌ای نزدیک پیش‌بینی کرده، اما برخلاف مک‌آفی او تاریخ دقیقی را برای این قیمت مشخص نکرده است.

به عقیده ففر، بیت‌کوین قطعا به یک دارایی مطمئن تبدیل خواهد شد و به زودی جایگزین طلا می‌شود.

قیمت بیت‌کوین در سال 2025

Wences Casares، مدیر پی‌پل، پیش‌بینی کرده است که قیمت‌ بیت‌کوین تا سال 2025 به یک میلیون دلار خواهد رسید. با این حال او هیچ‌کس را تشویق نمی‌کند که سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در بیت‌کوین انجام دهد. به عقیده او بهتر است سرمایه‌گذاران تنها یک درصد از خالص سرمایه خود را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کند.

منبع: u.today

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند