اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

تجارت نیوز

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی با بیان اینکه فعلا طرح اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت اجرا نمی‌شود، گفت: زمانی این طرح قابلیت اجرا دارد که نظام سهمیه‌بندی سوخت اجرایی شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی با بیان اینکه فعلا طرح اتصال کارت‌های بانکی به کارت سوخت اجرا نمی‌شود، گفت: زمانی این طرح قابلیت اجرا دارد که نظام سهمیه‌بندی سوخت اجرایی شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، فاطمه کاهی با اعلام اینکه اتصال کارت بانکی به کارت سوخت زمانی معنا می‌یابد که نظام سهمیه‌بندی سوخت اجرایی شود، گفت: از آنجایی که فعلا برنامه‌ای برای سهمیه‌بندی بنزین وجود ندارد، طرح اتصال کارت بانکی به کارت سوخت متوقف شده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی ادامه داد: هم افرادی که در سامانه «دولتِ همراه» برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کرده و منتظر هستند و هم افرادی که کارت سوخت خود را دریافت کرده‌اند باید تا پیش از ۲۵ مرداد ماه سال جاری از کارت سوخت خود استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه اجباری شده است و طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده نفتی برای تامین کارت سوخت هیچ مشکلی وجود ندارد و همه افرادی که به هر عنوانی کارت سوخت ندارند می‌تواند با مراجعه به پلیس +۱۰ تقاضای صدور کارت کنند.

طبق اعلام این شرکت افرادی که کارت سوخت داشتند و برای فعال کردن کارت بانکی هم اقدام کرده بودند، باید از تاریخ مقرر، صرفا از کارت سوخت استفاده کنند و افرادی هم که متقاضی استفاده از کارت بانکی بودند و کارت سوخت نداشتند، بهتر است بدانند با توجه به اینکه اطلاعاتشان در سیستم ثبت شده، نیازی به مراجعه به پلیس +۱۰ ندارند و کارت سوخت برای این دسته از افراد ارسال می‌شود.

همچنین طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نهم خرداد ماه آن دسته از صاحبان خودروها که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده و بر اساس فراخوان قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه دولت همراه اقدام و با طی کردن فرآیند لازم، شماره حساب کارت اعتباری خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و کارت هوشمند سوخت آنها بر اساس ثبت‌نام انجام شده قبلی، صادر می‌شود و توسط شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آنها تحویل داده خواهد شد.

این هموطنان، هزینه صدور کارت سوخت المثنی را برابر تعرفه مصوب، هنگام دریافت کارت به ماموران شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پرداخت خواهند کرد. همچنین اگر عده‌ای از هموطنان که کارت هوشمند سوخت خود را گم کرده‌اند و در فراخوان قبلی نسبت به ثبت‌نام از طریق سامانه دولت همراه اقدام نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ یا سامانه دولت همراه (به ترتیبی که متعاقبا اعلام می‌شود) برای صدور کارت هوشمند سوخت المثنی اقدام کنند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند