اثرپذیری کم اقتصاد روسیه از تحریم‌های جدید آمریکا

اثرپذیری کم اقتصاد روسیه از تحریم‌های جدید آمریکا

موسسه رتبه‌بندی مودی اعلام کرد منابع مالی نیرومند داخلی و خارجی روسیه، از اقتصاد این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا محافظت خواهد کرد.

موسسه مودی در گزارش جدید خود از روسیه اعلام کرد با این حال تحریم‌ها باعث ایجاد چشم‌انداز منفی برای برخی از استقراض کنندگان روسی و به ویژه شرکت تولید آلومینیوم یونایتد روسال خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این موسسه در ادامه افزوده است سیستم بانکی روسیه از ظرفیت درآمدی لازم برای پوشش زیان اشخاص و شرکت‌های تحریم شده برخوردار است.

گزارش موسسه مودی در تضاد با گزارش موسسه “فیچ” است که اعلام کرده بود تحریم‌های تازه آمریکا می‌تواند توانایی اقتصاد روسیه برای رشد بیشتر را محدود کند.

وزارت خزانه داری آمریکا اخیرا نام ۱۲ شرکت و چند نفر از افراد ثروتمند نزدیک به ولادمیر پوتین -رئیس جمهور روسیه- را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

کریستین لیندو -از مقامات ارشد موسسه مودی- گفت: رتبه اعتباری روسیه “ب آ ۱” است و چشم انداز اقتصادی این کشور مثبت ارزیابی می‌شود. افزایش قیمت نفت به دولت برای پیشرفت سریع‌تر در بازسازی منابع پس اندازی مالی خود کمک خواهد کرد.

با این حال در گزارش موسسه مودی آمده است این ریسک وجود دارد که دسترسی بنگاه‌های روسی به بازارهای سرمایه برای مدتی قطع شود.

مودی انتظار دارد دولت روسیه برای جبران خسارت این بنگاه‌ها وارد عمل شود و حمایت‌های خود را از آن‌ها بیشتر کند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند