احتمال افزایش قیمت شیر خام

احتمال افزایش قیمت شیر خام

دبیر انجمن صنایع لبنی، از تقاضای دامداران برای افزایش نرخ خرید شیر خام توسط کارخانجات خبر داد و گفت: ستاد تنظیم بازار در مورد قیمت سه فرآورده لبنی تصمیم می‌گیرد.

رضا باکری، درباره افزایش قیمت نهاده‌های دامی در بازار و اینکه آیا در پی این مسئله، قیمت خرید شیر خام توسط کارخانجات لبنی افزایش خواهد یافت؟ گفت: دامداران چنین تقاضایی داشته‌اند و سازمان حمایت نیز از آنان ارائه مستندات کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی اضافه کرد: آنان دو روز قبل چنین بحثی را مطرح کرده‌اند و سازمان حمایت نیز در پی این درخواست دامداران، اعلام کرده آنها خواسته خود را به صورت رسمی به این سازمان ارائه کرده و اسناد و مدارک لازم را نیز تحویل دهند تا این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد.

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور، درباره نتیجه تعیین قیمت جدید سه فرآورده لبنی توسط سازمان حمایت نیز گفت: تعیین قیمت جدید این سه فرآورده در ستاد تنظیم بازار، در نوبت دستور جلسه قرار گرفته و بعد از تصمیم‌گیری درباره آن، ابلاغ خواهد شد.

باکری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما بحث ارائه مشوق صادراتی را به منظور جلوگیری از کاهش صادرات لبنیات مطرح کرده‌ایم، افزود: امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی نیز از این بحث حمایت کند تا به سرانجام مطلوبی برسد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند