جدیدترین تصمیم دولت در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

جدیدترین تصمیم دولت در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

رئیس‌جمهور در مورد احتمال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها گفت: مقدمات لازم برای بازگشایی مراکز علمی، آموزشی و مدارس مهیا شده است که در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود. 

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی، در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، حمایت از تولید واکسن داخلی، افزایش واردات واکسن، تسریع واکسیناسیون و اجرای طرح ارتقا یافته شهید سیلمانی، را چهار گام تحولی دولت در مقابله با کرونا دانست.

جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز پنج شنبه با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد و در این جلسه موضوعاتی از جمله روند واردات واکسن، تسریع در واکسیناسیون و از سرگیری فعالیت‌ها و همچنین اعمال محدودیت‌های هوشمند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهار موج پنجم کرونا

رئیسی در این جلسه با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های انجام شده برای مقابله و مهار موج پنجم کرونا، از محقق شدن چهار گام تحولی در مقابله با این بیماری و فراهم شدن بستر لازم برای تحقق گام‌های بعدی خبر داد.

رئیس‌جمهور تحول در تولید واکسن داخلی را به عنوان اولین گام دانست و گفت: تولید واکسن داخلی از جمله واکسن فخرا، رازی و توسعه خطوط تولید واکسن برکت با تسریع در صدور مجوزهای قانونی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شتاب گرفته است.

رئیسی با اشاره به تحول در واردات واکسن به عنوان گام دوم افزود: واردات واکسن در روزهای گذشته سرعت قابل توجهی پیدا کرده است و در این زمینه به حدود ۵۰ میلیون دُز واکسن رسیده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تسریع در واکسیناسیون به گونه‌ای که روز گذشته بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است، گام تحولی سوم است و این واکسیناسیون قابلیت افزایش تا دو میلیون دوز را نیز دارد.

رئیس‌جمهور اقدامات انجام شده در حوزه غربالگری و اجرای طرح شهید سلیمانی را گام تحولی چهارم دانست و افرود: در این زمینه سپاه، بسیج، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها، اقدامات ارزشمندی انجام دادند و این اقدامات همچنان باید تداوم داشته باشد.

آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

رئیسی با بیان اینکه با تحقق چهار گام تحولی، مقدمات لازم برای برداشته شدن گام‌های بعدی فراهم شده است، گفت: امروز مقدمات لازم برای بازگشایی مراکز علمی، آموزشی و مدارس به عنوان گام پنجم و نیز کاهش محدودیت برای فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کارها با جایگزینی محدودیت‌های هوشمند به عنوان گام ششم، مهیا شده است که در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

مطالعه گزارش «شیوه ترکیبی» بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، پیشنهاد می‌شود.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند