اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اخبار موثر بر معاملات بورس امروز ۲۰ مهر

تجارت نیوز

با وجود آنکه دیروز شاخص مثبت بود اما فقط هزار واحد رشد کرد و در پایان بازار در کانال یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحد قرار گرفت. امروز کدام خبرها در بازار سهام موثر هستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود آنکه دیروز شاخص مثبت بود اما فقط هزار واحد رشد کرد و در پایان بازار در کانال یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحد قرار گرفت. امروز کدام خبرها در بازار سهام موثر هستند؟

_ وزیر نیرو در مورد قیمت آب و برق گفت که اکنون هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعرفه قیمتی آب و برق در دستور کار این وزارتخانه قرار ندارد.

_ به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه برای رشد بالای ۱۰ درصد در حوزه صنعت و معدن برنامه‌ریزی کرده که یکی از اهرم‌های این سرمایه‌گذاری، تولید پایدار برق است._ رئیس شورای رقابت با اشاره به تلاش خودروسازان برای حذف قرعه کشی خودرو گفت: با توجه به اختلاف که بین قیمت کارخانه و قیمت بازار وجود دارد و این حجم بالای متقاضیان و عرضه محدود، قرعه‌کشی روش مناسب و تصمیم شورا بوده است.

_ معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت می‌گوید در صورت کاهش تنش‌ها میان ایران و عربستان سعودی، صادرکنندگان ایرانی می‌توانند سهمی قابل قبول از بازار این کشور در اختیار بگیرند.

_ اونس جهانی طلا در بازار روز گذشته به ۱۷۵۲ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار دیروز به یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید.

_ قیمت دلار در بازار آزاد دیروز به قیمت ۲۷ هزار و ۵۹۰ افزایش یافت. دلار در صرافی ملی روز گذشته ۲۶۸۹۲ اعلام شد.

_ تازه‌ترین گزارش بانک جهانی از شرایط اقتصاد ایران گویای آن است که اقتصاد ایران در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ از رکود دوساله اقتصادی خارج شود.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند