تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مهم‌ترین اخبار بورسی امروز ۶ مرداد / سیگنال مهم برای نمادهای سیمانی

مهم‌ترین اخبار بورسی امروز ۶ مرداد / سیگنال مهم برای نمادهای سیمانی

بازار سهام در جریان معاملات روز گذشته با نوسان شاخص همراه بود. در آغاز معاملات امروز ۵ مرداد شاخص روند صعودی داشت و بعد از گذشت چند ساعت روند نزولی شاخص شروع شد و در پایان معاملات شاخص کل حدود هشت هزار واحد افت کرد. اما مهم‌ترین خبرهای موثر بر بازار سهام چه اخباری خواهد بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز،بازار سهام در جریان معاملات روز گذشته با نوسان شاخص همراه بود. در آغاز معاملات امروز ۵ مرداد شاخص روند صعودی داشت و بعد از گذشت چند ساعت روند نزولی شاخص شروع شد و در پایان معاملات شاخص کل حدود هشت هزار واحد افت کرد. اما مهم‌ترین خبرهای موثر بر بازار سهام چه اخباری خواهد بود؟

_ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بدون شک دامنه نوسان با تغییر همراه می‌شود و معاملات بورس روی این دامنه نوسان کنونی مثبت و منفی پنج درصد متوقف نمی‌ماند.

_ رابرت مالی در گفتگو با شبکه آمریکایی ام اس ان بی سی، بدون اشاره به اینکه کدام کشور با خروج از برجام و زیرپا گذاشتن تعهدات، باعث بروز مشکلات فراوان در اجرای این توافق بین‌المللی شد گفت: آمریکا آماده لغو تحریم‌های ایران است اگر ایران به برجام بازگردد و به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند.

_ با پیگیری‌های بانک مرکزی و شبکه بانکی مجوز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی کشور توسط وزیر بهداشت صادر شد و واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی از اوایل هفته آینده آغاز می‌شود.

_ صرافی‌های بانک‌ها دیروز قیمت دلار را برای فروش ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۳ هزار و ۹۱۷ تومان خریداری کردند._ طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز روز گذشته، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود.

_ در بازار طلای روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۷۶ هزار و ۲۲۲ تومان قیمت داشت.

_ به گفته مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی، قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده نباید بیشتر از ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان باشد. با وجود این، قیمت مرغ امروز ۵ مرداد ۱۴۰۰، بین ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان بود.

_شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و عادی بانک‌ها و بانک‌های قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و نیز تسهیلات قرض‌الحسنه اعطائی بابت خرید انشعابات و توسعه خانگی و کارگشایی امور کسب و کار خرد روستایی موافقت کرد.

_ شایعه پذیرش بیت‌کوین توسط آمازون باعث رشد بازار شد اما این شرکت این شایعه را رد کرد و گفت: فعلا برنامه‌ای برای رمزارزها نداریم.

_ وزیر راه و شهرسازی گفت: ورود سیمان و فولاد به بورس به نوعی گروگان گرفتن مردم است که با این قضیه مخالف هستم و اعضای دولت نیز با من هم‌نظرند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند