اخبار بد کرونایی/ این بار از هرمزگان!

اخبار بد کرونایی/ این بار از هرمزگان!

معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حالی‌که هرمزگان ۲٫۲ دهم درصد جمعیت کشور را دارد، ۹ الی ۱۱ درصد بستری را در این چند هفته اخیر به خود اختصاص داده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ایرج حریرچی در عین حال درباره تعطیلی استان هرمزگان با توجه به شرایط بحرانی کرونا در این استان گفت: نمی‌توانیم به طور کامل در این استان تعطیلی ادارات و صنوف را داشته باشیم و به اندازه‌ای که لازم باشد تعطیلی در نظر می‌گیریم.

شرایط فوق حاد کرونایی استان هرمزگان موجب شد معاون کل وزارت بهداشت روز گذشته به این استان سفر و از بخش‌های مختلف درمانی استان بازدید کند.

جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با حضور ایرج حریرچی و همچنین استاندار هرمزگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای این ستاد برگزار شد و جوانب مختلف بیماری و مشکلات استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حریرچی، پس از پایان این جلسه گفت: وضعیت کرونای استان هرمزگان تحت کنترل است.

وی افزود: ما در ۱۷ ماه گذشته در استان‌های مختلف شاهد پیک کرونا بودیم که هرمزگان به دلیل مدیریت مناسبی که بوده و همراهی مردم و به دلیل خصوصیات اقلیمی که داشته آن‌ موج‌ها را تجربه نکرده است.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: این پیک دوم و حاد استان هرمزگان است و میزان بستری‌های کرونایی قابل توجه است و بر همین اساس نسبت به سایر استان‌ها شاهد بالا بودن درصد بستری هستیم.

وی تصریح کرد: هرمزگان در حالی‌که ۲٫۲ دهم درصد جمعیت کشور را دارد ۹ الی ۱۱ درصد بستری را در این چند هفته اخیر به خود اختصاص داده است.

حریرچی بیان کرد: در مجموع اگر ۱۷ ماه کرونایی را حساب کنیم استان هرمزگان از متوسط کشوری با درصد بیماری، بستری و مرگ و میر پایین‌تری روبرو بوده است.

معاون کل وزیر بهداشت در واکنش به پرسشس مبنی بر اعمال تعطیلات گسترده در این استان برای کنترل موج کرونا، گفت: تعطیلی‌ها بر اساس معیارهایی که ستاد ملی کرونا مشخص کرده است انجام می‌شود، ما دو نوع تعطیلی داریم یک نمونه تعطیلی مربوط به دستگاه‌های دولتی است و نوع دوم تعطیلی مربوط به صنوف است، هرچند تعطیلی مفید است اما باید تاب‌آوری مردم و صنوف را نیز در اعمال این تعطیلات در نظر گرفت.

حریرچی تاکید کرد: در تعطیلی‌ها هم بسیاری از سازمان‌ها مانند نیروی انتظامی، کادر بهداشت و درمان، سوخت رسانی، برق و شهرداری باید کار کنند و اینطور نیست که با لفظ بتوانیم تعطیل کنیم اما با توجه به شرایط خاص این استان به میزانی که لازم باشد تعطیل می‌کنیم.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند