اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از ‌صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی‌

اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از ‌صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی‌

وزیر کار از آغاز پرداخت منابع مرحله دوم طرح اشتغال فراگیر روستایی خبر داد و گفت: ‌‌۱.۵ میلیارد دلار از ‌صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی‌ اختصاص یافت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز پرداخت منابع مرحله دوم طرح اشتغال فراگیر روستایی خبر داد و گفت: ‌‌۱.۵ میلیارد دلار از ‌صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی‌ اختصاص یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، از شوش دانیال؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر به استان خوزستان حکم بازنشستگی کشاورزان، روستائیان و عشایر زیرپوشش صندوق بیمه‌های تامین اجتماعی شوش را به آنها اعطا کرد.

در حاشیه این برنامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزرا و معاونان وزرا به صورت منظم در نقاط مختلف کشور حضور می‌یابند و از پرژه‌ها بازدید می‌کنند تا از نزدیک با وضعیت پروژه‌ها و برنامه‌های دولت آشنا شوند.

وی افزود: در این سفرها عملیات اجرایی برخی از پروژه‌ها نیز آغاز می‌شود که بنده هم به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در همین راستا به استان خوزستان سفر کردم.

شریعتمداری بیان کرد: بعدازظهر امروز نیز در جلسه شورای اشتغال خوزستان در اهواز حضور می‌یابم و سیاست‌های اشتغال به ویژه در موضوع اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر را مورد بررسی بیشتر قرار می دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: امروز پرداخت منابع مرحله دوم طرح اشتغال فراگیر روستایی را آغاز می‌کنیم زیرا با کسب اجازه از مقام معظم رهبری 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی به تفکیک استان‌ها و شهرستان در اختیار مناطق قرار گرفت تا تحت نظر شوراهای اشتغال استانی به ریاست استاندار به طور کامل در اختیار واحدهای تولیدی که در مراکز روستایی و بخش‌های زیر 10 هزار نفر هستند قرار دهیم.

وی با بیان اینکه 750 میلیون دلار در مرحله نخست پرداخت شد، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیز مبلغ 750 میلیون دلار باقیمانده را پرداخت می‌کنیم و از تبدیل آن به ریال 12 هزار و 800 میلیارد تومان از منابع برای اشتغال پایدار در اختیار استان‌های مختلف قرار خواهد گرفت.

شریعتمداری گفت: در استان خوزستان هم خوشبختانه 400 میلیارد در مرحله اول مربوط به طرح‌های ملی و 240 میلیارد هم مربوط به طرح های کوچک استانی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در استان خوزستان قدم‌های خوبی برداشته شده ‌که امیدواریم این مسیر را ادامه دهد و از منابع مرحله دوم هم بهره‌مند شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه‌های دیگر سفر خود به خوزستان یادآور شد: در سفر مسجدسلیمان هم یکی از طرح‌های مهم پتروشیمی برای تولید اوره و آمونیاک در منطقه در جریان است و مراحل آخر را طی می‌کند و ساخت آن 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بازدیدی از آن هم انجام دادیم.

شریعتمداری بیان کرد: امیدواریم که هر چه سریع‌تر این طرح به پایان برسد و در برنامه بندی خود یعنی طی چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد و در پایین دست آن نیز مردم سرمایه‌گذاری کنند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند