اختلاس بانکی در امارات

اختلاس بانکی در امارات

منابع آگاه اطلاع دادند بانک «الهلال» ابوظبی یک پرونده تقلب مالی به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون درهم ( ۱۳۶ میلیون دلار) را کشف کرده است.

این منابع که به‌دلیل علنی نشدن این موضوع خواسته‌اند نامشان فاش نشود به بلومبرگ اطلاع دادند برخی از کارکنان بانک دولتی ابوظبی به‌طور غیرقانونی وجوه موجود در حساب‌های کار نکرده و ساکن مشتریان را برداشت و آنها را از حساب‌های بانک الهلال به حساب‌های تقلبی منتقل می‌کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بخش قضائی ابوظبی در بیانیه‌ای بدون مشخص کردن استقراض‌دهندگان اعلام کرد تابستان سال گذشته در مجموع ۳۸ فرد با تابعیت کشورهای آسیایی و اروپایی به دلیل مصادره غیرقانونی ۶۳۵ میلیون درهم از حساب بانک‌های اماراتی بازداشت شده‌اند.

بنابر این اطلاعیه، این پرونده در دادگاه در جریان است و افراد درگیر در این پرونده شامل کارکنان بانک و سایر افراد است. پلیس و بانک مرکزی امارات توانسته‌اند ۶۲۵ میلیون درهم از این پول را بازگردانند. سخنگوی بانک الهلال حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشد.

طبق داده‌های جمع‌آوری شده توسط بلومبرگ، بانک الهلال دارایی‌هایی به ارزش ۴۲.۷ میلیارد درهم دارد.

منابع آگاه پیش‌تر در این ماه اعلام کرده بودند این بانک با استخدام کارشناسان بانک «ان بی دی»، «اچ اس بی سی هولدینگ»، «جی پی مورگان» و موسسه «نامورا» می‌خواهد در سه ماهه دوم امسال اوراق قرضه دلاری منتشر کند و فروش آنها را مدیریت کند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند