مخاطبان تجارت‌نیوز گزارش دادند:

علت اختلال در معاملات کارگزاری‌ها چیست؟

علت اختلال در معاملات کارگزاری‌ها چیست؟

اختلال سنگین در پنل معاملاتی کارگزاری‌ها درست در زمان عرضه اولیه «ثبهساز» صدای بسیاری از سهامداران را درآورده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مشتریان برخی کارگزاری‌ها از ساعات اولیه فعالیت بازار سرمایه اعلام می‌کنند که اختلال‌ها به حدی است که نه تنها برای ثبت سفارش عرضه اولیه ثبهساز دچار مشکل شده‌اند که امکان معامله سایر نمادها هم از آنها سلب شده است.

گزارش اختلال کارگزاری‌ها در شرایطی رخ می‌دهد که سعید اسلامی، عضو شورای عالی بورس گفته است که در سه ماهه نخست امسال تعداد کدهای معاملاتی به حدی افزایش داشته که ارزش معاملات در بسیاری از روزها از سقف ۱۵ هزار میلیارد تومان عبور کرده و نقدینگی وارد شده در این مدت حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

او همچنین تاکید کرده که در برخی روزها بیش از ۱۰۰ هزار کد معاملاتی جدید صادر شده و این اطلاعات آماری با هیچ مقطعی در بازار سرمایه قابل مقایسه نیست. با این حال به نظر می‌رسد که سازمان بورس نتوانسته متناسب با افزایش تقاضا، زیرساخت‌های خود را ارتقا دهد و سرمایه‌گذاران به طور مکرر اختلال در روند معاملات را گزارش می‌دهند.

در ادامه گزیده‌ای از گزارش مخاطبان تجارت‌نیوز را درباره اختلال در پنل معاملاتی کارگزاری‌ها می‌خوانید:

– «پیرمون کرد این مفید»

– «وارد سایت مفید آنلاین پلاس میشم ولی نمیتونم معامله یا هیچ کاری کنم اصلا کار نمیکنه کل صفحه سفید با نوشته و خطوط سیاه»

– «سلام ما اشتباه بزرگی کردیم کارگزاری مفید انتخاب کردیم»

– « از صبح تا الان نتونستم هیچ معامله ای انجام بدم.»

– «فیلترشکن هم خاموشه ولی باید ده بار رفرش کنی آخرشم نمیشه معامله کرد.»

– «کارگزاری مفید امروز بدبختمان کردی»

– «من نمی تونم سهام بفروشم»

– «منم میحام عوض کنم کارگزاریمو. سامانه مفید بهترین سامانه بود. الان چتان شده‌اس»

– «کلا فعلا نمیشه ریسک کرد و نباید سرمایه گذاری کلان کرد. یه سفارش ثبت میکنی یک ساعت بعد میرسه به هسته معاملات و نیم ساعت بعدش هم با هزار تغییری که نرخ ها کردن معامله ات انجام میشه و قابل تغییر یا حذف هم نیست این وسط. ما که رفتیم بیرون نوش جان بقیه»

– «مفید و سازمان بورس که روزهای کاری پاسخ مردم رو نمیدن، بدانند که روز کاریشون با روز جمعه و تعطیلات رسمی برای مردم هیچ فرقی نداره، پس پنج شنبه جمعه هم بذارید بورس معامله بشه. با این هسته خسته بسته‌.»

– «مفید باید اسمشو تغییر بدیم بزاریم کارگزاری مضر»

– « اکثرا هنگ می‌کنه نمیشه وارد سامانه شد ،پرتفوی رو به روز نمیکنه هنوز سهم هایی که قبلاً فروختم تو صفحه هست ،قیمت روز سهم رو اشتباه میزنه »

برای اطلاع بیشتر از جزییات عرضه اولیه امروز می‌توانید گزارش آغاز عرضه اولیه ثبهساز را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند