ادامه روند صعودی ذخایر طلای روسیه

ادامه روند صعودی ذخایر طلای روسیه

تازه‌ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد که میزان ذخایر طلای روسیه در ماه مارس با افزایش روبرو شده است.

در حالی که بانک مرکزی چین ظاهرا از اکتبر 2016 تاکنون ذخایر طلای خود را افزایش نداده است ولی روسیه همچنان به خرید طلا و افزایش ذخایر خود ادامه می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، ذخایر طلای روسیه در ماه مارس نیز با 9.33 تن افزایش دیگر روبرو شده و کل ذخایر طلا به 1890 تن رسیده است. میزان ذخایر طلای روسیه اکنون 50 تن بیشتر از ذخایر 1842 تنی چین است.

چین و روسیه قصد دارند برای مقابله با جایگاه مسلط دلار در بازارهای ارزی و بین المللی، ذخایر ارزی خود را به طلا تبدیل کنند. سهم طلا در ذخایر ارزی دو کشور طی سال‌های اخیر افزایش داشته است.

چین بزرگترین خریدار بدهی‌ها و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود. اقدامات چین که بزرگترین ذخایر ارزی جهان را در اختیار دارد، می‌تواند به شدت به ثبات دلار آمریکا لطمه وارد کند.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر آمریکا بخواهد دارایی‌های روسیه در این کشور و ذخایر ارزی و طلای مسکو را توقیف کند، این اقدام به معنای اعلان جنگ خواهد بود و برای هر دو طرف تبعات سختی را به همراه خواهد داشت.

روسیه برای در امان ماندن از تحریم‌های تجاری و اقتصادی آمریکا نیز روند افزایش ذخایر طلای خود را تشدید کرده است. روسیه سومین تولید کننده طلای جهان پس از چین و استرالیا است.

 

منبع: سایت طلا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند