ارائه بسته هوشمندسازی معادن

معادن ایران

ایمیدرو بسته سیاستی به‌منظور ورود به نسل چهارم صنعتی و هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی ارائه می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم‌اندیشی تهیه بسته سیاستی انقلاب صنعتی چهارم معدن و صنایع معدنی گفت: لازم است سند سیاستی مناسب برای ورود به نسل چهارم انقلاب صنعتی و هوشمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در کوتاه‌ترین زمان نهایی شود.

به نقل از ایرنا، وجیه‌الله جعفری گفت: شرکت‌های این حوزه در هر سطحی که قرار دارند را باید به‌طور کارشناسانه راهبری کرد تا از مزیت‌ها و فرصت‌های انقلاب صنعتی چهارم بهره ببرند.

جعفری ادامه‌ داد: نقش ایمیدرو از اجرا به سمت تسهیل‌گری، بسترسازی و هدایت تغییر کرده است و در حوزه انقلاب صنعتی نسل چهارم به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌ها در بخش فناوری هستیم.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی معادن یکی از راهبردهای کلیدی بخش معدن و صنایع معدنی است، گفت: استفاده و بهره‌مندی از فناوری‌های تحول‌آفرین و سرمایه‌گذاری و توسعه باید از اولویت‌های راهبردی در اسناد تحول‌گرایانه این حوزه باشد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو تاکید کرد: مدیران ایمیدرو، پیشنهادات خود را راجع به پیش‌نویس این سند راهبردی اعلام کنند تا با تعیین یک برنامه زمانبندی، وارد فاز اجرا شویم.

وی ضمن اشاره به اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو در تهیه طرح‌های جامع محصولات معدن و صنایع معدنی، گفت: ایمیدرو به‌منظور پیاده‌سازی اسناد توسعه‌ای این بخش همچون طرح‌های جامع فلزات اساسی (فولاد، مس و سرب و روی)، توسعه حوزه‌های آموزش، تجهیز نیروی انسانی و تامین ماشین‌آلات را برنامه‌ریزی کرده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند