خزانه دار کل کشور خواستار شد:

ارائه نتایج از عملکرد مدیران با تغییر حسابداری

ارائه نتایج از عملکرد مدیران با تغییر حسابداری

خزانه‌دار کل کشور گفت: باید نوع حسابداری را تغییر دهیم تا نتایج عملکرد مدیران و دستگاه‌ها مشخص شود.

سید رحمت‌الله اکرمی در مراسم روز حسابدار با بیان اینکه گزارشگری مالی باعث تصمیم‌گیری بهتر مدیران می‌شود، تاکید کرد: اگر اطلاعات و گزارش درست در دست نباشد، تصمیمات نادرست گرفته خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه حسابداری نقش ویژه ای در بودجه عمومی دولت دارد، گفت: خروجی حسابداری گزارشگری مالی است.

معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور اظهارداشت: گزارشگری مالی در بهبود تصمیم گیری ها و شفافیت عملکرد تاثیر مستقیم دارد.

اکرمی ادامه داد: گزارشگری مالی باعث تصمیمات بهتر مدیران می‌شود و این امور نیازمند اطلاعات است.

وی تاکید کرد: اهمیت حسابداری و گزارشگری مالی واضح است و مدیران کشور نیازمند اطلاعات درست هستند. گزارشگری مالی در تهیه صورتحساب مالی از سوی خزانه‌داری در هر سال برای ارایه به سازمان حسابرسی صورت می‌گیرد.

خزانه دار کل کشور تصریح کرد: این نوع گزارشگری مالی و صورت های مالی که امروز ما ارائه می کنیم، نشان‌دهنده نحوه عملکرد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها نیست. ما باید نوع حسابداری را تغییر دهیم تا نتایج عملکرد مدیران و دستگاه ها مشخص شود.

اکرمی گفت: انتشار عمومی اطلاعات قابل اتکا و به موقع را در راستای شفافیت عملکرد دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. در عین حال، اطلاعات قابل اتکا می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری مدیران باشد.

خزانه دار کل کشور با طرح این سوال که آیا امروز شیوه هزینه کرد دستگاه‌ها شفاف است؟، اظهار داشت: این موارد نیازمند عملکرد ذیحسابان است. گزارش‌های مالی به مدیران باید در تصمیم‌گیری‌ها کمک کند.

وی تصریح کرد: فساد در نظام اداری کشور زمانی اتفاق می‌افتد که مدیران در اتاق شیشه ای قرار داشته نباشند و ابزار آن نیز گزارشگری مالی است.

منبع:ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند