ارزآوری هر گردشگر سلامت ۳ برابر گردشگری عادی

ارزآوری هر گردشگر سلامت ۳ برابر گردشگری عادی

رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران گفت: هر گردشگر سلامت که وارد کشور می‌شود، حداقل سه برابر یک گردشگر ارزآوری دارد و دو برابر آنها شغل در کشور ایجاد می‌کند.

محمد جهانگیری افزود: گردشگری سلامت یکی از صنایع پیشرو در توسعه کشور است که به عنوان یک صنعت بالادستی می‌تواند در ایجاد مشاغل دیگر به عنوان صنایع پشتیبان گردشگری و نیز به عنوان یک راه تبادل فرهنگی بین ملت‌ها نقش ایفا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، جهانگیری با اشاره به حضور فعالان حوزه گردشگری سلامت در این نمایشگاه گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام پزشکی، وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی ایران به عنوان اعضای شورای راهبری گردشگری کشور، انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران با حمایت شورای راهبری گردشگری کشور را برای معرفی ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری سلامت ایران حمایت می کنند.

وی ادامه داد: این انجمن تعدادی از واحدهای نمونه ارایه خدمات گردشگری سلامت و برخی شرکت‌های ارائه خدمات گردشگری را در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران گرد هم آورده و زیرساخت‌های کشور در این موضوع در معرض دید عموم قرار گرفته است تا با جذب سرمایه و مخاطبان خدمات بهتری به گردشگران ارائه دهد.

رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران گفت: انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران پرتال ملی توریسم سلامت را به زودی راه‌اندازی می‌کند.

وی افزود: در این پرتال با هدف تسهیل‌گری و ارائه خدمات مطلوب به خدمت دهندگان و خدمت‌گیرندگان حوزه گردشگری سلامت پرونده الکترونیکی ویژه بیماران و جامعه پزشکی تشکیل می‌شود تا خدمات ارائه شده به مخاطبان رصد شده و پیگیری شود.

جهانگیری گفت: خدمات این پورتال برای کلیه بیماران داخلی و خارجی قابل استفاده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند