اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارزش دلار جهانی به کمترین سطح ۱۰ هفته گذشته رسید / افت ۰٫۱ درصدی طلا

دلار و طلا

در معاملات روز سه‌شنبه، ارزش دلار آمریکا در برابر بیشتر ازرها کاهش یافت و به کمترین سطح از دو ماه و نیم گذشته رسید. تحت تاثیر امیدواری سرمایه‌گذاران برای بهبود وضعیت اقتصادی، قیمت جهانی طلا هم با افت ۰٫۱ درصدی مواجه شد.

ناآرامی‌ها در ایالات متحده از یک‌سو و تنش‌ها میان پکن و واشینگتن از سوی دیگر موجب شد دلار در معاملات امروز در موقعیت تدافعی نسبت به سایر ارزها قرار بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص دلار که نرخ برابری آن را در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، امروز در سطح ۹۷٫۸۸ واحد (کمترین سطح دو ماه و نیم گذشته) قرار گرفت.

یورو در حال حاضر در بالاترین سطح دو ماه و نیم گذشته در برابر دلار آمریکا قرار دارد. هر یورو در معاملات روز سه‌شنبه به‌ازای ۱٫۱۱۲۹ دلار مبادله شد.

پوند انگلیس هم به ۱٫۲۴۹۲ دلار (بالاترین سطح یک ماه گذشته در برابر دلار) رسید.

در عین حال، بر اساس آخرین گزارش‌های اقتصادی منتشرشده در آمریکا، فعالیت‌های تولیدی در این کشور در ماه گذشته میلادی (ماه می) به کمترین سطح ۱۱ سال گذشته رسیده است.

از سوی دیگر، احتمال تشدید تنش‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان وجود دارد. با این حال هنوز تقاضا برای دارایی‌های پرریسک کاهش نیافته است.

هر دلار آمریکا در بازارهای آسیایی امروز به‌ازای ۱۰۷٫۵۷ ین ژاپن مبادله شد.

به‌دنبال خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی، قیمت جهانی طلا هم ۰٫۱ درصد کاهش یافت.

هر اونس طلا در معاملات روز سه‌شنبه با قیمت هزار و ۷۳۷ دلار و ۶۹ سنت معامله شد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان محسوب می‌شود، روز دوشنبه با ۰٫۵ درصد رشد ۱۱۲۸٫۴۰ تن رسیده است.

در معاملات امروز نقره با ۰٫۵ درصد کاهش به ۱۸٫۱۷ دلار در هر اونس رسید.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند