تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

عقبگرد سهام عدالت / ارزش سهام عدالت تا پایان سال چقدر می‌شود؟

عقبگرد سهام عدالت /  ارزش سهام عدالت تا پایان سال چقدر می‌شود؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به دلیل روند نزولی شاخص‌سازان نزولی شد و حدود ۲۰۰ هزار تومان افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام اوراق سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی بعد از روند نزولی ۲۰۰ هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان رسید. این افت قیمت درحالی است که ارزش سهام عدالت در آذر ماه به ۱۴/۲ میلیون تومان رسیده بود اما با روند نزولی نمادهای تاثیرگذار بر ارزش سهام عدالت تا ۹/۵ میلیون تومان نیز ریزش کرد.

از طرف دیگر فروش این سبد در بازار سهام متوقف شده و دارندگان سهام عدالت فقط شاهد تماشای ریزش ارزش دارایی خود هستند. آن هم سهام عدالتی که قرار بود پشتوانه‌ای برای مردم باشد اما ارزش این سبد از مرداد ماه تا امروز نصف شده است.

همچنین اخباری مبنی بر اعطای کارت اعتباری به اندازه مبلغ سهام عدالت منتشر شد اما هنوز خبری از کارت اعتباری برای سهامداران عدالت نیست.

در حالی که سهام عدالت در آستانه آزادسازی ۳۰ درصد سوم قرار دارد هنوز هیچ اقدامی برای از سرگیری فروش این سبد در بازار سهام انجام نشده است و سهامداران به دلیل ریزش‌های اخیر بازار سهام نگران افت بیشتر دارایی خود در بورس هستند.

سهام عدالت با در نظر گرفتن افزایش سرمایه نمادهایی چون فملی، شتران و … محاسبه می‌شود اما این افزایش سرمایه‌ها هنوز اعمال نشده است و اگر این افزایش سرمایه‌ها اعمال نشود ارزش سهام عدالت کمتر از ۹ میلیون تومان خواهد بود.

با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۶ میلیون و ۳۳۶ هزار تومان و ۳۰ درصد آن به ۳ میلیون و ۱۶۸ تومان رسید.

برخی از کارشناسان امیدی به رشد زیاد بازار سرمایه تا پایان سال ندارند و احتمالا ارزش سهام عدالت نیز در همین محدوده نوسان خواهد داشت.

آخرین اخبار سهام عدالت را در صفحه سهام عدالت تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند